top of page

CATIO MAGAZÍN

Pomoc! Kočka mě budí v noci

Aktualizováno: 9. 12. 2020Kvalitní spánek po náročném dni si zaslouží každý z nás. Jenže co dělat, když se naše kočička rozhodne ve 4 ráno, že spánku je dost a teď se bude vstávat? Ze začátku se může zdát toto chování roztomilé. Být buzen v tuto dobu každý den (“nejlépe” za hlasitého mňoukání a strkání pacek do obličeje) může negativně ovlivnit nejen vás, ale také vaši kočičku.

Kočky dokáží být v nočních a brzkých ranních hodinách velmi neodbytné. A i přes to, že svého chlupáče milujete celým svým srdcem, nemusíte se nechat terorizovat. Určitě se ale na vaši kočičku nezlobte – pro kočku jako noční šelmu je toto aktivity v nočních hodinách zcela přirozená.

Nejčastější důvody

Mezi nejčastější důvody nočního povídání patří hlad, nuda a nebo zkrátka zvyk. Ač to tak nemusí na první pohled vypadat, jedná se o tu lepší variantu. Další příčinou mňoukání může být i špatné zdraví – bolesti, stres, úzkost a podobně. Vy svou kočičku znáte nejlépe a pravděpodobně i víte, jak se chová, když je nemocná. Pokud jste tuto možnost vyloučili, můžete začít s tréninkem.

Zaměstnejte ji

Transformace vašeho nočního budíčku zpět v chundelatou milou kočičku může být těžká. Ale jde to! Najděte kočičce lepší zábavu, než je skákání po vašem obličeji. Podle odborníků by mohla postačit interaktivní hračka, do které schováte pamlsky. Kočička musí vynaložit určitou energii, aby mňamku z hračky vydolovala. Tím se zabaví, ale také unaví. Pokud si nejste jistí, zda to zrovna vaší číču bude bavit, můžete zkusit schovat nějakou tu dobrotu do novinové kuličky nebo do krabice od bot udělal několik děr a nechat svého mazlíčka dolovat tyto chutné poklady tam.

Unavte ji

Asi tak dvě hodiny před tím, než si půjdete lehnout, věnujte alespoň půl hodinku hře s kočičkou. Můžete jí házet míčky, nechat jí lovit peříčka na udičce či běhat za laserem. Pomoci může i další kočičí parťák, se kterým si kočička vyhraje sama.

Když už nic nezabere

Pokud žádný z výše uvedených typů nepomůže, je na čase přitvrdit. Tím ale rozhodně nemáme na mysli tvrdé tresty. Připravte si k posteli rozprašovač s vodou a až bude vaše kočička zase urputná, z větší dálky jí “poprašte” obličej. Pro kočičku je toto velmi nepříjemné, ale neublíží jí to. Tuto “vychytávku” můžete využít i třeba ve chvíli, kdy vám kočička škrábe sedačku, okusuje květiny nebo skáče na kuchyňskou linku.

A jak jste na tom vy? Máte doma taky nočního ďáblíka?

Comments


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page