CATIO MAGAZÍN

Knihy o kočkách, kterým neodoláte

Aktualizováno: 9. 12. 2020


Tak co? Budeš dnes číst o správné kočičí výživě a kočičí filozofii?

Mazlení s vaší kočkou je fajn, kožíšek má hebký a její přízeň hřeje až tam u srdce. Stejně příjemné je o kočkách číst. Co nás v redakci zaujalo? Je to několik zajímavých knih, které mohou posloužit také jako milý dárek.

Kocour Bob

Je to rezaté a vrní to. A rádo to chodí na veřejné akce. Víte? Správně, je to kocour Bob, hlavní hrdina životního příběhu jednoho muzikanta, kterého tento kocourek zachránil z neštěstí a pomohl mu začít žít nový život. V češtině byly vydány knihy dvě – Kocour Bob a jeho životní moudrost a Svět podle Boba: Nová dobrodružství nezvyklé dvojice (autorem je James Bowen). Čtenáři tyto knihy chválí a uvádí, že je to čtení velmi dojemné. Možná není bez zajímavosti, že byl v roce 2016 také natočen film – A Street Cat Named Bob. Hudebník se díky moudrosti svého kocoura dokonce usmířil se svými rodiči.

Felix z nástupiště

Jaké to je, když jste kočka a píše o vás i BBC a lidé si vás neustále fotí? Kočka Felix, která se stala maskotem železniční stanice v severoanglickém Huddersfieldu (hrabství Yorkshire) a rozveselila řadu cestujících, nyní zaučuje na průvodcovskou činnost kotě jménem Bolt. Kniha o roztomilé kočce z nádraží se stala v Anglii v roce 2017 bestsellerem. Možná je to tím, že tato kočka i její učeň dodávají pravidelně cestujícím klid a radost. V češtině si můžete vybrat mezi Felix z nástupiště č. 1 nebo jejím volným pokračováním Felix, plnou parou vpřed (autorkou je Kate Moore).

Dalajlamova kočka

Z první knihy Dalajlamova kočka se už stala celá série mezinárodně velmi úspěšných knih o kočičí filozofii života, buddhismu a lásce. David Michie na příběhu opuštěného kotěte, kterého se ujme Dalajlama, a které je svědkem jeho hovorů s návštěvami a rozjímání, poukazuje na to, co je v životě nejdůležitější – tedy milovat sebe, svůj život a životy ostatních. Autorovi vyšly knihy už v třiceti zemích a nyní se připravuje filmová verze tohoto příběhu. Na trhu jsou dostupné knihy Dalajlamova kočka, Dalajlamova kočka a umění příst, Dalajlamova kočka a síla meditace, Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu.

Hotel u devíti koček

Jaký je to pocit milovat kočku? A stačí mít jednu? Radmila Tomšů napsala příjemnou knížku Hotel u devíti koček, do které vložila svoji lásku a obdiv ke kočkám. Zážitky se vtělily nejprve do deníčku kočky Rozárky a poté prošly transformací a vznikl z nich příběh této knihy.

A Cat’s Guide to the Night Sky

V roce 2018 vyšla vynikající kniha A Cat’s Guide to the Night Sky, která je určená všem začínajícím pozorovatelům hvězdné oblohy (napsal ji Stuart Atkinson). Průvodcem v poznávání je zde mourovaná kočka Felicity, která vám ukáže, co vše můžete na obloze vidět, jaké existují souhvězdí, co je polární záře nebo jak se vybavit na noční pozorování. Nadchne malé i velké amatérské astronomy. Ilustrace jsou tak dokonalé, že si vystačíte i s menší znalostí angličtiny. Chcete vědět, jak kočka Felicity rozpozná na noční obloze hvězdu od planety?

Úvodní foto: Marco Chilese, Unsplash.com

A co budete letos v létě číst vy?

#Felix #chovkoček #RadmilaTomšů #kočičípříběhy #kocourbob #knihy #filozofiekoček #Dalajlamovakočka

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví