top of page

CATIO MAGAZÍN

Jak vybrat škrabadlo pro kočku?

Škrabadlo je nezbytností pro kočky žijící v bytě. Pokud je vám gauč nebo závěs milý, měli byste do škrabadla pro kočky investovat. Jaké si vybrat? Které je pro vaši kočku nejlepší?

V minulém článku jsme vám poradili, jak si vlastní škrabadlo vyrobit. Ne každý je ale šroubků a kladiva znalý, a proto si radši zaběhne do nákupáku a kočičí strom si koupí. Není to ale tak jednoduché, rozhodně neberte první, které uvidíte. Co si budem, ne každé škrabadlo je zrovna design friendly. Jako správný kočkomilec byste ale měl myslet na pohodlí vaší kočky.

Na velikosti… bohužel záleží

Hlavním parametrem je výška plochy na škrábání. Kočky se během této činnosti rády protahují a musí mít místo natáhnout packy až nahoru. Zároveň pro malé kotě nekupujte ohromné škrabadlo, které zabere půl obýváku. Spíš než by se na něm cítilo jako v zábavním parku, vyděsí ho ohromná konstrukce skoro k smrti. Věřte nám, investice do malého, a po pár měsících většího škrabadla, se rozhodně vyplatí.

Drápky na prvním místě

Nějaká látka a potah škrabadla se může líbít vám, a dokonce třeba odstínem sedět do vzhledu místnosti, kočce to ale vůbec sedět nemusí a obrátí svoji pozornost ke křeslu nebo nohám židlí. Škrabadla bývají často potažena kobercovinou, pro kočku je ale zásadní, aby byl materiál na škrabadle jiný, než materiály, které máte po bytě. Pak nebude chápat, že je v pořádku škrábat koberec na kočičím stromě a ne koberec na podlaze.

Ideální je sisalový koberec, drápky se do něj nechytají a kočičky si je mohou brousit i delší dobu. Podobné je sisalové lano, koťátům ale může vadit vrstvení provazu nad sebou. Zvažte tedy, jak moc si vaše kočka drápky brousí a jak je má silné.

Ve dne v noci na škrabadle

Svého chlupáče znáte tak dobře, jako nikdo jiný. Aktivní kočky, které se nezastaví a jejich ocásek vždy vidíte jen jak mizí za rohem, ocení vyšperkované škrabadlo až ke stropu, kde je možné ho i ukotvit. Kromě větve, po které může šplhat, pověste na boční větve kuličky, myšky, provázky, peříčka. Vyberte model s tunely a úkryty.

Kdo má ale doma flegmoše, měl by se poohlédnout po škrabadle s pelíškem a sedátky, z nichž může kočka hlídat pohyb v celém bytě a fotogenicky se vyvalovat. To stejné platí i pro kočičí důchodce, kterým už klouby nedovolí tolik na škrabadle blbnout.

TIP OD CATIA: Aby kočka překonala prvotní ostych a škrabadlo využívala, kupte šantu kočičí nebo kozlíkové kapky. To kočky cítí a přitahuje je to k prozkoumání nové hračky.

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page