CATIO MAGAZÍN

DIY: Jak si vyrobit škrabadlo pro kočku

Aby byla kočka šťastná, potřebuje se vyřádit a zároveň si zachovat svoji povahu šelmy. Drápky se proto bez broušení neobejdou a šplh je hlavní disciplínou správného predátora. Jak si vyrobit kočičí škrabadlo, neboli kočičí strom, doma a svépomocí?

Náš další článek nebude jen o tom, jak zhotovit třeba i dvě škrabadla pro kočky, ale i o tom, jak si vlastně alespoň týden zachovat nový gauč neporušený nebo záclony pověšené . Kočky jsou prostě šelmy a ne všechny mají možnost vyřádit se v přírodě.

Škrabadlo ideálně supluje strom, z jehož výšin kočky rády sledují okolí, zároveň si o jeho kmen nabrousí drápy a vybijí si na něm jejich akrobatické “já”. Pokud nemáte obě ruce levé a na kočičí strom přišroubujete (nebo násilím přibijete, to už necháme na vaší šikovnosti) boudičku, budou se mít kde ukrýt a vy pak nebudete muset snášet záchvaty kočičí ignorance.

Škrabadlo umístěte ideálně do prostoru, aby k němu byl snadný přístup a zároveň eliminujete možnost pokračovat ve šplhu po dalším nábytku nebo nedejbože květinách. Načrtněte si návrh ať víte, jaké v lese hledat “ingredience”.

Co budete potřebovat?

  1. Středně tlustou větev ze stromu, ideálně z ovocného, protože ten má měkké dřevo,

  2. lepidlo,

  3. lak na dřevo,

  4. štetec,

  5. silný provaz, který je ale příjemný na dotek,

  6. desky na sedátka,

  7. molitan a jakoukoli látku,

  8. šroubky, vrtačku… zavisí na vaší kreativitě.

Jak postupovat?

Větev už jste vybrali, odstraňte přebytečné větvičky, nožem odškrabejte kůru a větev nechce minimálně čtrnáct dní schnout. Takzvaným šmirgl papírem dřevo obruste, ať je dokonale hladké, a přetřete lakem na dřevo, kočička pak nebude mít v tlapkách třísky.

Mezitím si připravte desku, do které kočičí strom ukotvíte. Můžete ji potáhnout látkou, tu přilepíte lepidlem. Základovou desku přišroubujte k větvi a celý strom uřežte podle potřeby. Hlavní kmen natřete lepidlem na dřevo a ovíjejte provazem tak, aby mezi jednotlivými vlákny nevznikly mezery a vší silou utahujte. Boční větve mohou zůstat pouze zalakované.

Ležadla by měla mít šířku alespoň 30 centimetrů. Potáhněte je i přes boky molitanem a na něj přilepte látku. Pomocí úhelníků a skrutů je připevněte k větvi a zároveň zajistěte, aby se kočičí strom nehýbal a byl stabilní.

Škrabadlový upgrade

Na škrabadlo pro kočky můžete přivrtat i boudičky, které buď vyrobíte, nebo koupíte. Na strom pověste do pytlíčků šantu kočičí, díky její vůni se kočička nebude škrabadla bát, a na provázky navažte kuličky, peříčka nebo i myšky. Vytvoříte tak zábavní kočičí park, ve kterém chlupáč vydrží několik hodin.

Kočičí stromy jsou opravdový zázrak, díky kterému budete mít doma vyřáděného čtyřnožce, jež nebude mít potřebu škrábat nábytek nebo vyhrabávat hlínu z květináčů. A vaši kreativitu jistě také ocení minutovým mazlením, když to tedy musí být…

Pochlubte se vašimi výtvory a fotky škrabadel nám pošlete!

#škrabadloprokočky #kočičístrom #škrabadlaprokočky #kočičíškrabadlo #škrabadlo

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví