top of page

CATIO MAGAZÍN

Ve skutečnosti je to dům kočky, my jen platíme hypotéku: jak se připravit na život s kočkou?

Postavíte dům, vybavíte ho zbrusu novým nábytkem a udržujete téměř sterilní pořádek. Ale něco vám v tom pohádkovém domově pořád chybí. Na psa nemáte tolik času, přece jen jste v práci noví a trávíte tam hodiny. Takže si přivezete koťátko.

Trávíte každou volnou minutu s tím malým rozkošným tvorečkem. Nekonečně dlouho ho pozorujete při spánku a utratíte polovinu výplaty za nejkvalitnější kapsičky, hrací myšky a kuličky. A přirozeně, jako člověk vybavený emocionalitou, očekáváte vděk.

Po čase se i pes naučí dělat s kočkou kompromisy Pak ale jednou přijdete domů a na oné zbrusu nové sedačce uvidíte stopy malých drápků, patřících onomu rozkošnému tvorečkovi. Nábytek v ložnici zase posloužil jako ideální škrabadlo a sněhobílý koberec jako záchod. Váš mozek situaci absolutně nechápe. Copak ta myš s peřím a luxusní bavlněné škrabadlo nestačí? Do kočičí toalety jste nasypali nejvoňavější písek a tohle má být ten předpokládaný vděk?

Každá kočka ale dospívá a pravidla domu a hygieny si velmi rychle osvojí. Takže jakmile odpadnou starosti s hledáním bobků a loužiček, přijdou obavy o místo na gauči nebo u jídelního stolu. Řídíme se prostě pravidly a návyky kočky. Chcete večer v klidu sledovat nový díl seriálu? Kočka vyžaduje, abyste byli u televize ve stanovený čas. Nebojte se, že byste nepoznali, kdy ten čas nastane. Ona vám to dá najevo vyčítavým pohledem, když bude sedět u dveří. Jistě neopomene ani utrápeně mňoukat.

Kočka ti dovolí spát ve tvé posteli. Pokud si lehneš na kraj. Po dlouhém dni je úleva dát si nohy nahoru. Pokud to ale uděláte, kam si lehne kočka? Nebude přece poníženě ležet u nohou nebo dokonce na druhé straně pohovky. Potřebuje usínat v bezpečí vaší náruče, přinejlepším na té vyvolené dece, kterou za žádnou cenu nesmíte vyprat, a už vůbec ne vyměnit!

Stejná pravidla platí i ve vaší posteli. Tedy, promiňte, teď už je to postel kočky. Ona proto určí, zda můžete ležet na zádech, nebo jestli je nutné, abyste usínali na boku a ona se mohla roztomile stočit u vašich zad. A protože kočky se rády vrací do let, kdy se ještě motaly matce pod nohama, usínat budete se známkami drápků na ruce a oslintaným rukávem. Ale samozřejmě až poté, co do sladkého spánku upadne váš kocourek. A čtyři hodiny ráno jsou přesně tím pravým časem pro hru s cinkavou kuličkou, na kterou si během dne ani nevzpomene.

Jen kočka chce s jedním člověkem strávit devět životů Stejně jako všechna zvířata, mají i kočky emoce a city. Z vlastní zkušenosti vím, že jejich psychika je velmi křehká. Během zkoumání venkovního světa je tedy leccos vyděsí k smrti. Kocour si pak hledá bezpečné místo v domě, kde se z psychické újmy zotavuje. U nás to byla škvíra mezi kuchyňskou linkou a podlahou. Vám pak nezbývá než ho zahrnovat ještě větší láskou, kupovat ještě o stupeň lepší šunku, a čekat. To je totiž podle kocoura nejlepší terapie. Z domu se tak stane i psychiatrická léčebna.

Ideálním tréninkem před pořízením si miminka je starat se o kočku nebo psa. Všechny strasti ale rychle pominou a nový člen domácnosti vám vaši láskyplnou péči vrátí. I on vás vytáhne z deprese, bude vám společníkem a vyslechne všechny stížnosti a smutky. Není lepší investice než do tvora, který bezmezně miluje všechny členy své smečky, a i po sebekratší nepřítomnosti je přivítá s nepopsatelnou radostí.

Comments


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page