top of page

CATIO MAGAZÍN

Vše o plemeni: Egyptská mau

Aktualizováno: 14. 12. 2020


Egypťanka je opravdová kočičí královna... co na ni říkáte?

Přinášíme další díl o kočičích plemenech, tentokrát vám představíme opravdovou kočičí hlavu rodiny. Pořídíte-li si egyptskou mau, pořídíte si zároveň psa a dítě v pubertě v jednom. Jaká je povaha tohoto plemene? Čím ji potěšíme? A co ji naopak “nakrkne”?

Egyptská kočka mau je unikát. Víte v čem? Je to jediné kočičí plemeno, které má svoji tečkovanou kresbu srsti přirozeně, od přírody a bez křížení. Unikátní ale není egyptská kočka jen svojí srstí, ale i povahou – snadno ošéfuje celou domácnost, ani nebudete vědět, jak se to stalo.

Chce se učit a objevovat

Toto plemeno patří mezi ty nejaktivnější, nejchytřejší a nejinteligentnější chlupáče. Všechny dveře nebo zásuvky musí zůstat zavřené, protože mau se dostane všude kam může, musí přece ten svět kolem sebe náležitě objevovat! I když, pro egypťanku není až takový problém si ty dveře otevřít.

Můžete ji naučit slyšet na jméno, ne každá kočka je ochotná se jen tak na zavolání otočit, Může to být jejich hrdostí, může to být přirozeným nadáním k ignoranci. Mau ale umí vaší snahy o výchovu s lehkostí využít, poslouchat bude, pamlsky přijme a radost vám udělá. Jakmile ji to ale přestane bavit, nemá nejmenší problém otočit hlavu a odkráčet. Speciální talent má na to, že vždy ví, kdy ji páníček nesleduje. A pak si udělá své…

Introverta nečekejte

Egypťanka očekává, že pokud už jste si ji jednou pořídili, dáte jí svoji oddanost náležitě najevo. Miluje doteky a láskyplnou péči, ke své smečce se chová i ona sama velmi přítulně, někdy až majetnicky. Chrání si svoje teritorium, proto se ne vždy dobře snáší s jinými kočkami nebo psy. Dokonce i oproti neznámým lidem – návštěvy moc nemusí a rozhodně nebude ukázkovým hostitelem.

Pokud si ale někoho oblíbí, stará se o něj a nenechá si na něj sáhnout. A to platí i pro dalšího chlupáče, jen si společně musí sednout. Co od vás ještě očekává je organizace volnočasových aktivit. Nakupte škrabadla, hračky a vodítko. Ano, čtete správně, egyptská kočka ráda vyrazí ven a objeví i ten svět mimo čtyři stěny.

Kočičí Kleopatra

Egypťanka je velmi snadno rozeznatelná, má hladkou a třpytivě zářivou srst s černými tečkami někdy přecházejícími do proužků, která nepotřebuje nějakou speciální péči, sem tam ji vyčešte. Honosný původ dokládají i dlouhé a štíhlé nohy. Oči mají blízko u sebe, uši kulaté a menší. Hubené a mrštné tělo umožňuje egypťankám dobře lovit myši a některé z nich svoji mrštnost využívají i k aportování.

Posvátná historie

Ve starodávném Egyptě lidé věřili, že tyto kočky jsou vtělením bohyně Bastet, proto byly posvátné. Egyptskou kočku mau proslavila ruská kněžna Natálie Trubecká, která přímo z Egypta převezla několik těchto kočiček a po roce 1950 je začala chovat.

U nás je toto plemeno poměrně vzácné, máme tady pyšného majitele egyptské kočky? Pochlubte se fotkou!

Comments


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page