top of page

CATIO MAGAZÍN

Dewey, kocour z knihovny

Aktualizováno: 12. 12. 2020


Kočka patří ke každé knihovně jako poklička na hrnec.

Příběhy, které začínají v knihovně nebo knihkupectví, mívají většinou dobrý konec. A takový je i ten o kotěti, které zachránili knihovníci v městečku Spencer na americkém středozápadě (Iowa). Znáte kocoura jménem Dewey?

Jak se kocour Dewey dostal do knihovny

Jednoho rána, když knihovníci otevírali schránku pro vracení knih (do ní vrací čtenáři knihy po pracovní době knihovny), nalezli v ní také promrzlé kotě. To tam někdo nacpal otvorem na vracení knih. Kocourek dostal jméno Dewey (Dewey Readmore Books). To podle Deweyho systému řazení knih. Kocour Dewey se stal novým maskotem knihovny a podařil se mu i jiný kousek – spojil obyvatele městečka, na které tehdy dolehla hospodářská krize. Kocoura si totiž všichni zamilovali.

Život v knihovně – Dewey těší čtenáře

Kocour se přátelil a mazlil s každým, kdo do knihovny vešel. Rád sedával návštěvníkům knihovny v klíně nebo se vozil na vozíku s knihami. Dokonce si uměl užívat i čtení dětem, to prý hlasitě předl. Během svého působení v knihovně přitáhl pozornost lidí zdaleka a ředitelka knihovny, Vicky Miron, o něm vydala knihu – Dewey – kocour z knihovny. Kniha vyšla ve třiceti zemích světa a prodalo se více, než milion výtisků.


Dewey, kocour z knihovny


Kommentare


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page