CATIO MAGAZÍN

Automatická kočičí WC

Aktualizováno: 12. 12. 2020


Kočka je velmi čistotné zvíře a to i v případech vyměšování. Je proto potřeba ji k tomu zařídit vhodné a čisté místo.

Kočičky jsou od přírody velmi čistotné zvíře, které rádo vykonává svou potřebu na tichém, klidném a čistém místě. Je tedy třeba nejen bedlivě zvážit kam kočičí záchodek umístíte, ale také jaké kočičí WC bude, vzhledem k údržbě, pro vás i pro vaše miláčky nejlepší.


Pokud máte jednu kočičku, není pro vás pravděpodobně problém, kočičí WC alespoň jednou denně prohrábnout lopatkou a jednou za týden celé stelivo vyměnit a toaletu kočičce důkladně umýt. Horší je to pak v případě, když cestujete, když jste často mimo domov, anebo pokud máte kočiček víc. Pokud se vracíte pozdě domů, určitě pro vás není zábavnou večerní aktivitou ještě úklid kočičího WC. A tak dost možná každodenní čistění kočičího záchodku přesunete na další den.


Něco takového se může stát jednou, dvakrát, ale nevěnujete-li kočičímu WC dostatečnou péči delší dobu, může se velice snadno stát, že po návratu domů najdete kočičí exkrementy na podlaze před záchodkem, nebo na koberci, který mazlíček vyhodnotil jako vhodný pro svou potřebu.

U klasických uzavřených kočičích záchodků se taková situace může stát mnohem snáz – čpavek uvolňující se z moči brzy naplní prostor toalety do takové míry, že se jí kočička pro svou potřebu raději vyhne.


Co mám na výběr?

Kromě otevřených WC (které jsou sice vzdušnější, zato budou váš byt naplňovat svébytnou vůní), uzavřených WC (o těch jsme si napsali již výše) jsou k dostání i tzv. automatické/chytré kočičí toalety, u kterých nehrozí brzké zanesení a jsou tak úsporou času na denní i dlouhodobější bázi. Zní vám to skvěle? Hlavní nevýhodou ovšem mohou být větší rozměry a vyšší pořizovací cena. Než ale tyto „luxusně drahé“ kočičí záchodky zavrhnete, nebo si je spontánně zakoupíte – pojďme si první společně představit jejich klady i zápory.

CatGinie

Malá kočičí toaletka CatGinie zajisté poslouží nejen kočičkám, ale zaujme také každou vaši návštěvu.

Rozměr: 49cm×42cm×60cm Cena: 11-13 tisíc Přístroj se napájí přes zásuvku.

Pro instalaci potřebujete:

 1. Studenou vodu z vodovodního potrubí

 2. Napojení na odtok (k odvodu kočičích exkrementů a vody)

 3. Elektrickou zásuvku

Jak to funguje? Proces čištění probíhá ve třech cyklech. První cyklus shrabování (7 minut) je chvíle, kdy plastová lopatka 3x prohrábne stelivo. Druhý je cyklus mytí (11 minut), při kterém se smísí voda se sanitačním roztokem SaniSalution, čím je za pomoci lopatky čištěna mísa i stelivo. Exkrementy se špinavou vodou jsou odvedeny do odtoku a mísa je vyčištěna a vydezinfikována. Posledním cyklem je cyklus sušení (17 minut) – do mísy fouká teplý vzduch a lopatka prohrabováním granulí napomáhá k úplnému vysušení.

Výhody:

 1. Díky tomu, že dojde k okamžitému vyčištění a vysušení zabraňuje kočičí záchod množení bakterií i zápachu.

 2. Pokud máte jednu kočičku – pytel speciálních granulek do CatGinie vám vydrží až půl roku.

 3. Za běžných podmínek stačí, když celý stroj vyčistíte dvakrát do roka – většinu práce při čištění za vás jinak odvede přístroj sám.

 4. Možnost nastavení několika automatických režimů, popřípadě i režim manuálního čištění.

 5. Granule jsou hygienické, recyklovatelné, biologicky rozložitelné a opakovaně omyvatelné.

Nevýhody:

 1. Elektrická šňůra (která je součástí záchodku) může být pro potřeby některých domácností příliš krátká.

 2. Celý čistící a sušící proces trvá do 30 minut – což není dlouho, ale mohlo by to být nepříjemné máte-li kočiček víc.

 3. Poslední část čistícího procesu je poměrně hlasitá (je tedy dobré zvážit umístění záchodu dál od ložnice/místnosti ve které spíte.)

Pokud stále váháte, více informací naleznete na webových stránkách výrobce: CatGenie


Litter Robot III

Litter Robot III disponuje moderní designem.

Rozměr: 74,93cm×68cm×61,6cm Cena: 17-23 tisíc Přístroj můžete napájet přímo ze zásuvky, nebo využít zabudované baterie.

Jak to funguje? Do toho záchodku můžete použít v podstatě jakékoliv hrudkující stelivo. Litter Robot totiž funguje na principu „otočné koule“. Tento automatický mechanismu se zapne po chvíli, co kočička dokončí svou potřebu a záchod opustí. Otočí se a díky hrudkám, které stelivo vytvoří, přesype pouze exkrementy do samostatného boxu, ve kterém je výměnný pytel (v podstatě automatická výběrová lopatka s košem). Samostatný box na exkrementy je uzavřen pod „koulí“, což zabraňuje šíření nežádoucích pachů.

Pokud máte jednu kočičku je třeba tento samostatný odpad s exkrementy vyměnit jednou do týdne, při dvou a více kočičkách se doporučuje měnit odpad minimálně dvakrát do týdne.

Výhody:

 1. Díky tomu, že dojde k okamžitému vyčištění zabraňuje kočičí záchod také množení bakterií ve stelivu.

 2. Litter Robot má uvnitř zabudované modré světlo, které zpříjemňuje kočičkám použití záchodu i během noci.

 3. Koule, ve které je stelivo, je bez elektrických, či savých částí a jde tak velice snadno vyjmout, vyčistit a osušit.

 4. Čistící režim trvá pouhé 2,5 minuty!

 5. Proces je relativně tichý (v případě nutnosti jde nastavit „noční režim“, kdy se záchod vyčistí až ráno).

 6. Snadné ovládání.

Nevýhody:

 1. Litter Robot III není vhodný pro kočičky vážící méně, jak 2,5 kg. Pokud jste plánovali pořídit tento automatický záchodek pro svá koťátka, počkejte, až o něco povyrostou.

 2. Rohožka, která je součástí těla Litter Robotu III nezachytí všechno stelivo, které kočička může vynést na tlapkách při odchodu. Je proto dobré pořídit si ještě jednu předložku před záchod, anebo vybrat pro záchod takové místo, kde vám trochu steliva nebude denně překážet.

Pokud stále váháte, více informací naleznete na webových stránkách: Reedog


#catginie #automatickýkočičízáchod #kočičízáchod #automatickákočičíwc #péčeokočku #kočičíwc #automatickákočičítoaleta #kočičíčistota #kočičítoaleta #kočičístelivo

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví