CATIO MAGAZÍN

Jak kočky detekují náladu svého člověka?Pozná kočka, v jakém jste rozpoložení, co právě prožíváte hluboko vevnitř? Mají kočky svůj šestý smysl pro detekování vašich emocí?


 

Jsou kočky empatické nebo jen chytré?


Kočičí vnímavost k vašim pocitům nemusí vycházet z toho, že by s vámi, jakkoliv soucítily. Je možné, že kočky jsou pouze velice učenlivé a umí rozluštit vaše pocity ještě v zárodku, než vás samotné napadne, co se s vámi děje. A to díky tomu, že vás mají napozorované. Vaše gesta, pohyby, když si znaveni lehnete na gauč atd. Prostě umí číst vaše signály. Pro vás je výsledek ale tentýž. Zaujali jste svoji kočku, těšte se na vrnící motorek v náručí!


Komu prospívá vrnění?


Odpovíme otázkou, komu ne? Možná se cítíte právě mizerně. Vaše kočka se dožaduje vaší pozornosti. Chvilku ji vydržíte nevrle odrážet. Ale jak odolat asi milionu pokusů o pusinkování? To nejde. Možná proto jsou kočky mistryně v terapiích lidí v nemocnicích. Mají nějaký svůj detektor na to nejvíce bolavé místo a tam si lehnou. A vrní a vrní. Možná je frekvence jejich vrnění léčivá nebo jen skutečnost, že se o nemocného stará někdo se zájmem. Kočka si na vás totiž udělá čas vždy.


Jak kočka ví, že vám něco je?


Kočky, stejně jako psi, cítí chemické změny ve vašem těle. Poznají také, že se chováte vlivem nálady a okolností jinak. Ony totiž do vás vidí, chápou vaši rutinu velice dobře. Jen se tváří, že je to nezajímá. Ale není to tak. Je to jen určitá maska, vždyť samy často hrají stejnou hru. Kvůli přežití nedávají najevo slabost. Někteří lidé to mají ostatně podobně. V napojení zvířete na majitele hraje jednoznačně roli vzájemný vztah.


Kočka je člen rodiny, kterému věnujte svoji péči. Ona vám to při nejbližší příležitosti oplatí. A možná budete překvapeni, že vaše bolavé místo odhadne i beze slov. Při pocitech velkého smutku si vám sedne na hrudník, založí tlapky do pozice Buddhy a začne příst. Taková láska musí uzdravit každou bolavou duši…


Foto: StockSnapSledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví