top of page

CATIO MAGAZÍN

Ze světa kočičích záhad

Kočky pro nás jsou dobrý přítel a parťák, na tom se všichni shodneme. Už jistě víte, kterou misku má Váš mazlíček nejradši, jak ho podrbat k naprosté spokojenosti a co má rád k snídani. Jsou ale i jistá tajemství, která kočky pořád skrývají. Zvědaví? Výborně! Pusťte se s námi do prvního dílu odhalování záhad kočičího světa.

Originální otisk

Otisky prstů jako originální záležitost jedince, to jistě znáte z kriminálek a detektivních pořadů. Hlavní pátrač sejme otisky a pachatel je jedna dvě dopaden. Víte ale, že něco podobného existuje i u koček? Ne, na packy se jim ale nedívejte, originální vzorek hledejte na nose.  Čumáček kočky skrývá jedinečný, unikátní vzorek, který už neexistuje jinde na světe.

Nastražit uši

O kočičí neverbální řeči jsme tu již článek měli, pokud jste ho četli, víte, že kočička může komunikovat i těmito chlupatými signalizátory na hlavě. Jenže stříhat ušima, ohýbat je a natáčet, jak si majitelka smyslí, to není jen tak. Proto jsou kočkovité šelmy vybaveny více než dvaceti svaly, které jim k pohybu uší slouží. Tak až na Vás Vaše kočka zagestikuluje ušima, myslete na to, kolik svalů, svalečků a vazů si s tím dalo práci!

Spánek je nejlepší přítel kočky

Znáte rčení utahaný jak kotě? Tak to Vám prozradíme, že i tato hláška má oprávněný důvod vzniku, že se zakládá na reálném faktu. Kočky obecně jsou totiž schopny prospat až 70 % života. Až se Vám někdy v neděli nebude chtít vylézt z postele a jen si tak celé dopoledne budete lenošit, nemějte výčitky. Pořád tu je nějaký tvor, který leží a spí více než Vy!

Račte vstoupit, paní kočko

Přemýšlíte občas, kdo vymyslel kočičí dvířka? Že to byl jistě chytrý člověk? No to si piště! Tento vynález se připisuje známému vynálezci … jablko, gravitace … no, ano, Newton! Jeho kočičí společník mu údajně neustálým otevíráním dveří narušoval experimenty se světlem. Tak se vědec zamyslel a na svět přišla kočičí dvířka.

Na straně záleží

Víte, že většina dospělých koček upřednostňuje jednu packu, podobně jako je to u lidí s rukama. Někteří jsou praváci, někteří leváci a kočky jakbysmet. U nich se ale výběr packy většinou řídí dle pohlaví; kočičí dámy upřednostňují pravou, zatímco kočičí pánové levou. Tak až Vás bude Vaše kočka třeba po ránu nevybíravě šťouchat do obličeje, ať už vstáváte, mrkněte, kterou packou to dělá a ověřte si, jestli u Vašeho mazlíčka toto pravidlo funguje.

Zlato z olympiády zaručeno

Divíte se občas, jak rychle se za Vaší kočkou zapráší, když zmíníte třeba koupel, nebo medicínu? Užijte si takový okamžik, máte totiž možnost sledovat rekordní rychlost. Průměrná kočka dokáže běžet rychleji než Usain Bolt. Tak až Jamajce vypadne někdo z týmu, třeba oblečou do svých barev některého kočičáka a my u televizních obrazovek budeme mít příležitost vítězství sledovat.

Překvapily Vás některé fakty? Podělte se s námi o Vaše pocity na facebooku, budeme se těšit. Vy se na oplátku můžete těšit na další díl Ze světa kočičích záhad, který je blíž, než bys klubíčkem dohodil.

Comments


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page