top of page

CATIO MAGAZÍN

Zajímavé kočičí podcasty

Aktualizováno: 9. 12. 2020Už víte, co si tento týden poslechnete u žehlení nebo škrabání bříška vaší kočky?

Když v roce 2004 vznikal úplně první podcast pod taktovkou Thomase Curryho, nemohl nikdo vědět, že se tato zvuková forma sdílení informací stane o 15 let později velice populární a začne konkurovat zvukovým knihám a rozhlasu. V čem spočívá kouzlo podcastů? Podcast má výhodu v tom, že se může u poslechu může člověk věnovat jiné činnosti a pustit si ho kdykoliv chce. Kolik podcastů řeší přímo chov koček?

Kočičí podcasty v ČR

V českém prostředí je podcastů čistě věnovaných zvířatům (mazlíčkům) málo. Dostupné jsou spíše jednotlivé pořady, které se koček týkají. Výjimkou je například Pejskárium. V jejich podcastu s Klárou Nevečeřalovou najdete srovnání výhod chovu koček a psů, jak pořídit parťáka svému mazlíčkovi nebo nejčastější potíže, které chovatelé koček řeší.

Na rozhlasové stanici Český Rozhlas Plus najdete příspěvek o kočičí komunikaci nebo kdy pořídit kotě do rodiny. Zajímavá je také nahrávka týkající se toho, že kočky také potřebují společnost a bezpečí svého člověka, více zde. Hobby magazín vás zase může seznámit s tím, co znamenají různé druhy vrnění. Společnost Fitmin se v jedné z nahrávek věnuje správné kočičí výživě.

Pokud máte svůj účet u Spotify, můžete si poslechnout, jak se paní Jarmila stará o devadesát koček. Další podcasty můžete hledat přes Audiolibrix.cz, Českýpodcasting.cz nebo Najdipodcast.cz.  

Anglické podcasty o kočkách

Vládnete-li dobrou angličtinou, asi vás potěší, že podcastů budete mít na výběr slušnou zásobu (od dětských až po vědecké). Nás zaujal podcast Science Drops, který v jednom z dílů řeší, jak dobře vidí kočky za tmy nebo podcast Livescience.com a jeho záhadné kočky.

Jako rozcestník chovatelských podcastů můžete použít Pet Life Radio, které vás nasměruje například na zajímavé kočičí podcasty Cattitude. Nás zaujaly díly o tom, jak kočky zvládají prázdniny (epizoda č. 98), jak vybrat plemeno kočky vhodné právě pro vás (epizoda č. 94) nebo epizoda o kočičích podnikatelkách (č. 70). Jejich podcasty patří dlouhodobě mezi nejoblíbenějších pět i podle portálu Cattime.com (a mnoha jiných).

V USA pravidelně poslouchá podcasty asi 67 milionů posluchačů. My si můžeme přát, že se některého z dalších pořadů chopí Lucie Výborná na Radiožurnálu nebo Terezie Ramba ve svých originálních podcastech a osloví tak chovatele a milovníky koček v ČR.

Foto: LwcyD, Pixabay.com

Comments


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page