CATIO MAGAZÍN

V čem jsou kočky podobné svým páníčkům?

Aktualizováno: 12. 12. 2020


Chceš trochu mého šarmu?

Zdálo se vám, že se vám vaše kočka začíná nápadně podobat svým chováním? Nebo je to naopak a vy kopírujete její móresy? Ať tak, či tak, možná toho máte se svým mazlíčkem společného více, než byste si mysleli.

Socializovat se nebo nesocializovat?

Poslední zkoumání dokazují, že ačkoliv kočky loví samy a pohybují se venku jako samostatné jednotky, ve svém společenství mají rády pestrost a vřelé vztahy. Pokud jsou kočky spokojené, respektují děti, psy a další lidi procházející vaším domem. Nicméně to neznamená, že se nechají hladit od kohokoliv a kdykoliv. Jejich chuť k těmto úkonům chodí v určitých vlnách a člověk toužící po mazlení s kočkou, se musí trefit do krátkého okamžiku, kdy zvíře o pozornost stojí. Když se naučíte číst signály svojí kočky, budete její hrdina. A třeba můžete od kočky pochytit tuto selektivní náklonnost vůči cizím lidem. Minimálně se vám uleví. A nebudete už muset předstírat radost a nadšení z činností, které jsou všeobecně považovány za zábavné, ale vy se u nich cítíte jako Garfield bez lasagní.

Vybíravostí k dlouhověkosti

Ačkoliv mají kočky menší počet chuťových pohárků, než člověk, spoléhají se při výběru toho, co pozřou na svůj čich. Voňavé musí být nejen jejich jídlo, ale také miska, ze které ho konzumují. Stejnou vybíravost aplikují ve vztazích. Kočky si stanovují podmínky, za kterých jsou ochotné kohokoliv vedle sebe vydržet. Možná používají i pro rozlišování vhodné a nevhodné společnosi orgán podobný tomu pro rozpoznávání vůní (u koček je uložený na patře tlamky). Kvalitní stolování, pomalé ochutnávání a dobrá společnost nikdy nikomu neublížila, viďte. Zkuste tedy jednou být nezávislí na tom, co dělají ostatní, co je zrovna populární. A možná budete žít spokojeněji, stejně jako vaše kočka.

Aktivní lenost

Zdravá kočka prospí každý den dvanáct až šestnáct hodin. Pak vám jen tak skočí na laptop a projde se po něm, aby se připomenula. Když je čas na mazlení, nečeká, až jí to milostivě dovolíte. Začne do vás dloubat a žduchat sama. Po dobrém jídle relaxuje. A když loví, tak je velmi soustředěná. Umí si užít každý moment svého života. Opečuje si svůj kožich bez ohledu na jeho velikost. A pohraje si s krabicí nebo kouskem zmačkaného papíru. A pokud má dobrou náladu, ukáže i cizímu malému kotěti, jak si ulovit venku myšku. Neřeší maličkosti a není malicherná. Stačí jí k tomu jedno – trocha lásky a klid. A to hledejte také vy.

Více o tom, jak kočky komunikují zde.

Foto: Humberto Arellano – Unsplash

#chováníkoček #kočky #aktivita #stravovacínávykykoček #podobnostčlověku #kočkajakospolečník

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví