top of page

CATIO MAGAZÍN

Vše o plemeni: Savannah

Aktualizováno: 14. 12. 2020


Upřené pohledy

Umíte si představit chovat kočku, která vypadá jako africká kočkovitá šelma? Toužíte po unikátním druhu kočky? Chcete vědět, co chov savanové kočky (Savannah) obnáší? Čtěte dále.

Bengálka? Nikoliv…

Lakewood Ranch Savannahs

Půjdeš si s námi hrát?

Na první pohled by se mohlo zdát, že je Savannah podobná s kočkou bengálskou. Ačkoliv obě plemena vznikla z divokých předků a vypadají jako sestry, jsme více, než daleko od pravdy. Zatímco kočka bengálská pochází z kočky domácí a divoké kočky bengálské, kočka savanová je potomkem servala. Jejich kožich má odlišný tvar skvrn a kočka bengálská je oproti savanové lehčí. Péče o kožíšek u obou plemen je ale stejně snadná. Stačí malinko snahy (pravidelné vyčesávání) a kožíšek je hedvábně hladký. Obě plemena jsou aktivní a vyžadují zábavu. Kočka savanová se chová jako pejsek a dle chovatelky, Terezy, umí chodit i na vodítku. Někdy prý vyžadují hru a i hodinu vydrží “aportovat” míček.

Stupně divokosti

Lakewood Ranch Savannahs

Nerušte, medituji…

Dle stupně příbuznosti se servalem, se savanová kočka může rozdělit do sedmi stupňů (F1-F7). Cena kočky v každém stupni se liší, v zásadě platí, čím nižší stupeň, tím vyšší cena. U stupnů F1, F2 je vhodné ověřit podmínky pro chov v domácnosti (a případně upravit kočce podmínky dle doporučení Krajské veterinární správy). Je totiž nutné kočce zajistit to, co k aktivnímu životu potřebuje. V případě kočky savanové to může být třeba dostatečně výběh splňující určité parametry pro pohodlí kočky a bezpečí majitelů. Jako u jakéhokoliv chovu platí, že zvíře má dostat to, co potřebuje.

Další informace

Lakewood Ranch Savannahs

Zasloužený relax

Savannah je největší domácí kočkou vůbec. Chov kočky savanové byl uznán jako oficiální organizací TICA v roce 2001. Jde o kočku elegantní, vysokou, mající vysoké nohy. Kocouři tohoto plemene bývají větší, než kočky. Uši této kočky jsou velmi výrazné. Savannah má elegantní čumák a její hlas je silný. Je to kočka s názorem. Je to kočka chytrá a hravá a majitel, který se jí od kotěte bude věnovat, z ní může učinit dobrého společníka. Ale jako u všech zvířat, je dohled nad dětmi a kočkami nezbytný. Jde o kočku, která je své smečce věrná. Krmivo a podíl šťavnaté stravy je vhodné řešit s veterinářem, některé zdroje uvádí, že strava má vliv na délku života této kočky (obecně jde o přibližně 12-20 let). U části koček se může projevit hypertrofická kardiomyopatie. Tyto kočky jsou čistotné a k psům v rodině přátelské.

Za fotky děkuji chovu Lakewood Ranch Savannahs.

Comentários


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page