top of page

CATIO MAGAZÍN

Umíte opravdu vyfotit svoji kočku?

Aktualizováno: 12. 12. 2020


Takhle pěkně zapózuji a je to...

Víte, co je základem kvalitní fotky vašeho mazlíčka? Není to jen vhodné umístění zvířátka na snímku nebo “mázlé” pozadí. Dokonce to nemusí být ani drahé vybavení (protože i fotky z telefonu mohou mít nižší hloubku ostrosti, třeba díky speciálnímu programu). Jak získat fotky, ke kterým se budete rádi vracet?


Naladění kočky jako klíč k dobrému snímku

Zapomeňte na dobrou fotku, pokud nemáte trpělivost kočku seznámit s vaším přístrojem. Je to šelma. Sice ji můžete navnadit hračkou pohybující se před objektivem nebo mlskem, ale nejspíše se na vás kočka otočí zády a usne na nějakém nevhodném pozadí (černá kočka na tmavém pozadí, rezavá na parketách, atd.) nebo bude mžourat a vy tak vyfotíte oči alá mimozemšťan. Musíte zajistit, aby kočka nevnímala váš pohyb s fotoaparátem kolem ní jako něco nepřirozeného.

Technika podpoří kreativní zpracování fotky kočky

Spím, medituji a miluji tě. Tak mne neruš.

Ať už máte jen “chytrý” telefon nebo fotoaparát, přemýšlejte předem o tom, kolik místa na úschovu fotek máte. Není nic horšího, než zjistit, že jste měli v záběru dokonalý snímek a nezbylo na něj místo. Vyplatí se investovat do paměťové karty (nebo externího úložiště) a pravidelně svůj archiv fotek promazávat. Kočky nemají rády blesk, proto se budete muset naučit buď pracovat s jeho odrazem nebo zapracujete na své trpělivosti – dobrá fotka s kočkou vyžaduje dobré světlo (ideálně přirozené).

Ikdyž je možné, že najdete svůj vlastní úhel, není od věci zkusit fotit v úrovni kočičích očí (s neutrálním pozadím za kočkou). Můžete si pohrát také s nastavováním času závěrky, zkusit fotit kočku na teleobjektiv. Používáte-li kompaktní fotoaparát, nebojte se zkusit sportovní režim (pro rychle se pohybující objekty). Další rady zde.

Kam s kočičími fotkami?

Pokud už máte svoje oblíbené snímky vybrané, můžete je ještě zkusit upravit v jednom z programů pro úpravu fotek. Čím vyšší rozlišení fotky, tím lépe se vám s ní bude pracovat (i pro tisk, koláže, scrapbooking, etc.). Na Instagramu můžete vybrat z různých efektů, než post s vaší kočkou vypustíte do světa. Názor dalších fotografů můžete získat třeba ve skupině Milujifocení na Facebooku.

Uměla jsem si ale vybrat pozadí, viď?!

Kvalitní fotky můžete umístit také ve fotobankách (placených i neplacených) nebo můžete s fotkami svých mazlíků soutěžit (např. CEWE fotokniha 2020, Fotosoutěž ČT Dobré ráno, fotosoutěž Epublishing – Wildlife, ifotovideo.cz). Další možnosti sdílení, hodnocení a soutěžení jsou určeny přihlášeným uživatelům např. na Megapixel.cz, v klubu značky Olympus (další značky mívají soutěže přímo přes Instagram).

Comentarios


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page