CATIO MAGAZÍN

TOP 8 kočičích rekordmanů

Říkáte svým kočkám občas, že jsou skvělé nebo nejlepší? Výborně, my se tématu na chvíli chytíme, když dovolíte. Na horké letní dny jsme Vám sepsali odpočinkový článek – pro trochu zábavy i poučení – o těch kočkách, co jsou v něčem opravdu nejlepší! Máme pro Vás TOP 10 kočičích rekordmanů, nad kterými Vám zůstane rozum stát!

Nejstarší

Začneme zlehka. Chcete si tipnout, kolika let se dožila nejstarší kočka na světě? Napovíme, že věk odpovídá střední dospělosti u lidí. Dámy a pánové, ukončete sázky. Vítězí číslo 38! Ano, opravdu, tak úctyhodného věku se dožil Creme Puff, původem z Texasu (1967 – 2005).

Zajímá Vás, jací jsou další snaživci o tento titul? Nejblíže mu je zatím Teddy z Austrálie, ovšem do překonání má ještě dlouhou cestu. V jeho kočičí občance zatím stojí „pouhých“ 26.

Nejtěžší

Některé kočky si rády drží štíhlou linii, vždyť je potřeba se líbit a sezóna letního kožíšku už je tu! Potom tu ovšem máme exempláře, které se řadí k naprostému opaku. Držitelem titulu Nejtěžší kočky na světě je Himmy z Austrálie se slušnými 21 kily. Rekordmanův život bohužel neskončil vesele, vzhledem ke stavu těla zemřel na selhání plic.

Když se pustíte do pátrání po internetu na vlastní pěst, možná se dočtete i něco o jisté kočce Snowbie. Některé zdroje uvádějí, že její váha dosáhla na 44 kilo. Ovšem ještě než stihnete překvapeně otevřít pusu, hned na Vás vyskočí protinázor. Mnozí se domnívají, že došlo k záměně jednotek. Snowbie pochází ze Skotska, kde se užívá jednotka hmotnosti libra. Pokud by Snowbie vážila 44 liber, v kilech by to vyšlo na „reálných“ 20 kilo, což by z ní dělalo druhou nejtěžší kočku světa.

Do třetice všeho dobrého tu máme ruskou kočku Katy, která údajně atakuje hranici 20 kil váhy. I když Katyinini majitelé doufali v zápis výsledku a získání titulu, záměr se jim nepodaří. Guinessova kniha rekordů stáhla tuhle disciplínu, aby zabránila překrmování koček ve vidině slávy. Ještě že tak!

Nejlehčí

Když už jsme nakousli váhu, je fér doplnit celé spektrum a uvést i ten druhý extrém, nejlehčí kočku. Titul přešel do řad Himalájských koček. Jedna ze zástupců horského plemene, se jménem Tinker Toy, se chlubila velikostí asi jako americká šeková knížka (sedm centimetrů v kohoutku a devatenáct na délku). Vážila, a to se podržte, necelých pět set gramů.

Titul nejmenší a nejlehčí žijící kočky přešel do pacek Mr. Peeblese, za jeho rozkošných 15 centimetrů výšky. No, však podrážděte svá centra roztomilosti v mozku a zadejte si pana Peeblese do googlu. Uvidíte rozkošnou zmenšeninku kočky. Nutno ale podotknout, že taková prestiž něco stojí – jmenované zvíře svých rozměrů dosáhlo kvůli genetické poruše, což není závidění hodná záležitost.

Nejvíce článků

Otázka za zlatého bludišťáka! Víte, kolik článků „prstů“ mají kočky na packách dohromady? Rychle si to po paměti spočítejte, nebo odchytněte mazlíčka a proveďte kontrolu. Ano, správně, je to 18. Proč Vám to ale připomínáme?

No, abyste byli řádně překvapení, až Vám povíme, že rekord o nejvíce článků prstů u kočky drží Jake s dvaceti sedmi články! To je panečku číslo. Jeho post se ovšem zachvívá, objevil se nový kandidát. Mooch, jehož majitelé uvádějí dokonce dvacet osm. Instituce Guinessovy knihy už údajně studuje jejich podklady, tak brzy uvidíme, jak se věci mají.

Nejvíce potomků

Když jste byli malí, plánovali jste si budoucnost? Být astronautem, bydlet v domě v koruně stromů, mít auto Jamese Bonda a k tomu skvělého partnera a devatenáct dětí? A teď, kolik jste toho ze svých dětských snů splnili? Zpytujte svědomí, my Vám zatím řekneme, že devatenáct potomků se podařilo jedním vrhem přivézt na svět jedné šikovné kočce jménem Tarawood Antigone. Případ se zapsal do kočičích dějin jako největší vrh.

Když mluvíme o dávání života, zmínit bychom měli také nejplodnější kočku světa. Za svůj život porodila Dusty 420 koťat. To je neuvěřitelné, nemůžu se zbavit dojmu, že si matka neužila ani chvíli nebýt březí.

Nejdelší ocásek

Blížíme se ke konci článku, takže nezbývá než mrsknout ocasem na rozloučenou, dát pac a pusu a vzdálit se. Tématicky tedy dodáme, že nejdelší zdokumentovaný ocas u kočky měřil 44,5 centimetrů. Kdo ví, možná má rekordman Cygnus někde v rodokmenu opici.

Který rekordní výkon Vás překvapil nejvíce? Nebo máte doma kočku, která je držitelkou jiného, či minimálně se k němu blíží? Skromnost stranou, pochlubte se! Těšíme se v komentářích nebo na facebooku!

Článek slouží k dozvědění se něčeho nového – nenabádáme Vás, abyste se o nějaký rekord se svou kočkou pokoušeli. Mnoho z uvedeného může ohrožovat zdraví nebo život kočičky a to není nic, co by stálo za slávu zápisu do Guinessovy knihy rekordů!

#kočky #rekordy #top10 #zajímavosti

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví