CATIO MAGAZÍN

To nepochopíš: Divné kočičí chování

Aktualizováno: 16. 12. 2020


Nevidíš přes moji hlavu na televizi? To jsem přesně chtěla!

Občas kočky dělají věci, které jsou pro náš obyčejný lidský mozek nepochopitelné. Většinou jde ale o pozůstatky pudů, které u nich zůstaly zastrčené někde v šedé kůře mozkové. Co si tedy máme o tomto chování myslet?

Sezení na, nebo v krabicích

Kočky si ji prostě vždycky najdou, bez ohledu na to, kde právě jsou. Když kočky objevují, vždy se dívají i po místě pro potenciální úkryt. Je to stejné jako v přírodě, i tam hledají, kam se schovat. Opatřit jim nějaké krabice proto může být levným způsobem, jak jim zútulnit domov. Zkuste do krabic i schovat hračky, ujistěte se ale, že se z nich kočka snadno dostane ven.

Spánek na elektronice

Asi nejeden kočičí milovník zažil neschopnost pracovat, protože se jeho miláček uvelebil na klávesnici počítače. Je to proto, že se jednoduše chtějí zahřát a pozorovat ty divné věci pohybující se po obrazovce. Podporuje to jejich přirozená, a námi mnohdy nenáviděná, přirozená zvědavost.

Někdy se kočka uvelebí na, nebo u televize. Je to asi proto, že nemá dostatek vaší pozornosti. A třeba kdyby si sedla do vašeho úhlu pohledu, možná byste se jí začali věnovat. Zkuste to otestovat a uvidíte, jak dlouho se vydrží protestně rozvalovat!

Zběsilý běh uprostřed noci

Většina koček je více aktivní během noci. A protože člověk často není celý den doma, stráví kočka samotu spaním. Pokud se tedy chcete zbavit toho, aby vás kočka během noci rušila, naučte ji na před-odchodovou a po-příchodovou hrací rutinu. Než půjdete do postele, věnujte kočkám hrací půlhodinku, aby měly do čeho investovat energii a v noci spokojeně chrupkaly.

Krádeže

Některé kočky ukradnou doslova každou věc, která se jim do pacek dostane. Pokud se jí věnujete jen tehdy, ukradne-li vám nějakou věc, buďte si jistí, že s tím nepřestane.Pro některé z nich je to ale forma hry. Opět radíme stejně, zaveďte hrací rutinu! Někdy ale ani toto nepomůže, a to tehdy, užívají-li si kočky texturu věcí. Někdy člověk taky rád mačká houbu nebo se mazlí s ňuňatou ponožkou, tak proč ne kočka!

Drobné loupeže ale mohou pro kočku představovat určitou formu uklidnění a útěku od stresu, popřípadě teritoriální chování. Na to pozor – pokud máte pocit, že má kočka jakousi obsedantně- kompulzivní poruchu, vyhledejte veterináře nebo kočičího psychologa.

Vášeň pro vodu

Hodně koček vodu miluje, i když na ni nereagují stejně, jako třeba psi. Asi neuvidíte důstojnou kočičí dámu běhat a skákat v proudu vody jako šílenec, což se u psů často stává. Občas kočka raději pije tekoucí nebo kapající vodu z kohoutku, než napuštěnou z misky. A to proto, že opět převládly pudy a s tekoucí vodou se kočky většinou setkávají v přírodě. Pokud máte strach o dostatečnou vnitřní hydrataci jejich organismů, existují speciální misky, v nichž není stojatá voda a bude je proto lákat mnohem víc!

Kočky se občas chovají hodně praštěně a my si říkáme, co za blázna to máme doma. Většinou je to ale úplně normální kočičí chování. Dělá i váš miláček něco, nad čím vám někdy zůstává rozum stát?

#počítač #divnéchování #chování #krádeže #kočky #televize

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví