top of page

CATIO MAGAZÍN

Slavné kočky: Vrchní myšilov úřadu vlády

Aktualizováno: 14. 12. 2020


Tento kocourek z SOS Hodonín jako by Palmersonovi z oka vypadl! A vidíte ten smoking?

Vládní složku politického systému Velké Británie tvoří i jedna nezanedbatelná a nenahraditelná funkce. A sice, Vrchní myšilov britské diplomacie. Který chlupáč momentálně funkci zastává? A co je jeho denním chlebem?

Po slavném premiérově domě v Downing Street se už od dob vlády Jindřicha VIII. prohání kočka, jejímž hlavním úkolem je samozřejmě lovit myši. Jak ale všichni dobře víme, ne každý opečovávaný kocourek s plnou miskou má snahu honit se za nějakou myší. Dnes je Vrchním myšilovem kocour jménem Larry, má dva roky a pochází z útulku. Na ministerstvu zahraničí zase úřaduje kocour Palmerson.

Černobílá šlechta

Černobílý Palmerson má za sebou bohaté zkušenosti z ulice, v útulku Dogs and Cats Home si ho vybrali zaměstnanci britské diplomacie. Funkční období myšilova se většinou neshoduje s funkčním obdobím ministra. Ve funkci nejdéle působil kocour Wilberforce, jehož misku plnili celkem čtyři šéfové zahraniční politiky.

Palmerson se ale nevěnuje jen lovu myšek, má totiž dokonce Twitter. Hlavně v době, kdy se na ministerstvo nastěhoval, byl jeho účet zahlcený vtípky z jeho kočičího života. Chlubí se tam i svou sbírkou pánských motýlků. A kdo jiný by měl zastávat tak veleváženou pozici, než kocour, který se ve smokingu narodil?

Oficiální zaměstnanec Larry

Vrchní myšilov z domu číslo 10 na Downing Street, Larry, je jako jediný kocour, který měl kdy na starosti zbavit se krys, uveden i na oficiálních webových stránkách. V roce 2011 žádný myšilov neúřadoval a během jedné televizní reportáže běhaly krysy po schodech premiérova domu. Přišel čas najít někoho, kdo se krys zbaví, obnovila se tedy funkce Chief Mouser to the Cabinet Office.

Larry si ale velmi užívá teplíčko a klid, který mu ministerský předseda vždy zajišťuje. A proto, co by se namáhal? Myši zrovna moc neloví. Co ale dělá? Hraje si s nimi! Zatím ještě není moc vycvičený na papparazzi, proto ho už při hře s krysou jeden fotograf zachytil. Minulý premiér David Cameron ale i tak nechal Larryho v jeho novém domově, svojí přítomností a “tvrdou prací” teď dělá radost Therese May.

Tento britský přístup k opuštěným kočkám je inspirativní… i české úřady jsou jistě plné myšek!

Comments


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page