top of page

CATIO MAGAZÍN

Slavné kočky – Kuronosuke

Aktualizováno: 16. 12. 2020


Kuronosuke vypadá podobně, jako tento kocourek z hodonínského útulku, jen má kolem krku červenou mašli.

Japonsko je známé malými a multifunkčními bytečky, protože není místa nazbyt. I přesto se ale našla kancelář, která patří jedné jediné kočičce. Jak se chlupatá šťastlivkyně jmenuje a proč měla takové štěstí?

Asii asi většina z nás zná jako část zeměkoule, kde často není dostatek místa k žití a lidé si musí vystačit s pokoji, do kterých se vejdou snad jen oni sami a pár věcí nutných k životu. V Japonsku ale udělali výjimku a černé kočičce jménem Kuronosuke věnovali celou jednu kancelář v muzeu umění ve městě Okayama.

Slavnou kočku jednou srazilo auto a zaměstnanci muzea se jí ujali. Pojmenovali ji Kuronosuke a vymysleli pro ni pracovní pozici. Když má zrovna náladu, může vítat návštěvníky s červenou mašlí na krku. A každý spokojený zaměstnanec by měl mít vlastní prostor k práci. Proto jí dokonce postavili skleněný domeček se škrabadlem a polštářkem, z něhož návštěvníky vítá.

Nejdřív mazlení, potom práce

Japonsko je známé také tím, že drtivá většina lidí pracujících v kanceláři jsou opravdoví workoholici. A s dlouhými hodinami strávenými u počítače roste i míra stresu a frustrace. Japonští zaměstnavatelé se rozhodli stresovaným pracovníkům pomoct, rozptýlit je a tím zvýšit jejich efektivitu.

Firma Ferray Corporation pořídila do kanceláří kočky. Vzali si je z ulice a tím jim zajistili střechu nad hlavou, plné misky a nekonečný počet pohlazení. Zaměstnanci se mohou s kočičkami kdykoli pomazlit a uvolnit tak napětí. Šéfové vymysleli ještě jednu vychytávku. Do práce si každý může přivést svého vlastního mazlíčka, a pokud ho nemají, dostane každý z nich 42 dolarů, pokud se ujme nějaké opuštěné kočky.

Nám se tento nápad líbí, jde o další způsob, jak dostat zvířata z ulic a udělat z nich milované chlupaté a napapané kuličky. Co myslíte vy, měly by se české firmy inspirovat?

Comentarios


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page