top of page

CATIO MAGAZÍN

Psí kusy koček

Aktualizováno: 9. 12. 2020


Jak ucítím vůni krabice, mám chuť dělat psí kusy.

Kočky jsou zábavné právě pro svoji nevypočitatelnost. Někdy tedy nechceme toho humoru tolik, ale stačí jeden dotyk měkkou tlapkou na ruce nebo polibek čumákem a odpustíme vše, i poblinkané papuče nebo noční triatlon kolem postele (a přes ni). 

Zlobeníčko, zlobení

Stará známá věc, obstarejte kočce zábavu nebo se o ni postará sama a pak to nemusí být podle vaší chuti. Kousání kabelů za televizí, převrhávání vázy s pečlivě vytvořenou kyticí lučních květů, trhání toaletního papíru nebo hokejová přípravka s řetízkem váleným po plovoucí podlaze. Většina koček potřebuje být vytížena, aby neměla čas na lotroviny. Možná ji společnou hrou neodradíte od zlobení, až za vámi zapadnou dveře, ale snížíte počet škod v domácnosti na minimum.

Co je hra a co špatné chování?

Hranice mezi nadměrným a vyváženým respektováním kočičí osobnosti může být velice tenká. Kočku si pořizujeme s vědomím toho, že ji sice nemusíme venčit, ale že bude nutné uzpůsobit domácnost její přítomnosti. Pro malou šelmu je největší zábavou lov. Aktivita střídaná s odpočinkem. Škrabadlo, strom na šplhání, tajné skrýše, které jí připravíme třeba pod postelí a hračky, mohou naplnit její touhu po dobrodružství. Kočka by neměla být agresivní vůči členům rodiny, močit mimo kočičí toaletu nebo útočit na vaše nohy, když spíte.

Co vše kočky doma vymýšlejí?

Škála roztodivných kousků je nevyčerpatelná. Některá loví rybičky, další krade z linky kousek svačiny a bratrsky se dělí se psem, jehož čenich na linku nedosahuje. Některá kočka čeká tiše, až půjdete po schodech a ona na vás jukne s potlačovaným smíchem v kočičích očích. Když vám kurýr předá novou krabici, rozzáří se jí pohled jako o Vánocích. Nové škrabadlo (trhadlo) přichází do domu! Některé kočky může rozčilovat ovoce nebo zelenina volně a provokativně ležící na stole. Třeba takový tenis s borůvkami, to je něco! 

Jak kočky aportují. Proč mají rády krabice.

Kočka je vždy svá. A pokud vám poodhalí svůj smysl pro humor, přivede vás blíže do svého srdce, zkuste se naladit na její potřeby. Když je pochopíte, nebudete se už tolik rozčilovat kvůli psím kusům svojí kočky.

Foto: kaylaflam, Pixabay

コメント


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page