top of page

CATIO MAGAZÍN

Proč se kočka bojí vysavače?


Pro řadu kočičích páníčků je to velmi známá situace – jen, co vyndáte vysavač, váš malý tygřík se vyděsí a v nejlepší případě uteče. Víte ale, proč se kočičky děsí kolem těchto spotřebičů jen projít?

 

Hlasitý hluk stejně jako mnohonásobně větší výška – to jsou aspekty, které mohou být pro kočičku děsivé. Malý tygříci mají totiž klid, ticho a svou zaběhlou rutinu. Když se tedy náhle objeví v jejich rajónů něco tak ohromného a navíc hlasitého, něco se zaručeně musí dít!


Možná jste si všimla, že některé kočičky se vysavačů děsí více než jiné. V tomto případě s největší pravděpodobností hrají velkou roli dosavadní zkušenosti, které vaše chlupatice se spotřebičem má. Pokud jste ji od malička na tento zvuk učili, pravděpodobně ji luxování nevyvede z míry. Je-li ale kočička s vysavačem neseznámená, bude se ho bát.


Jak již bylo řešeno, na tohoto domácího pomocníka si lépe zvykají malá koťátka. Důležité je nic nepodcenit a seznamovat je opravdu opatrně. Postupujte klidně a postupně. Pokud máte doma kočičku dospělou, nezoufejte. I ta může nakonec vysavač vzít na milost a brát ho jako dalšího parťáka v domácnosti. Při socializaci s ním na ni ale netlačte. Nechte vysavač ležet v místnosti, nehýbejte s ním a nezapínejte ho. Nechte kočičku, aby si ho očichala a prozkoumala ho. Po nějaké době ho ukliďte a toto seznamování pravidelně opakujte.

ความคิดเห็น


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page