CATIO MAGAZÍN

Proč nás kočka doprovází do koupelny?

Aktualizováno: 12. 12. 2020Když příroda zavolá, nedá se nic dělat a musíme vyrazit na toaletu. A tuhle situaci známe určitě všichni – bez doprovodu naší kočičky se tato činnost jen málokdy podaří. A když si dovolíme zavřít dveře, je zle! Chlupáč obvykle začne nespokojeně mňoukat, mnohdy i naléhavě plakat. Napadlo vás někdy, proč to vaše kočička vlastně dělá?

Každá kočička je svým způsobem osobnost a když nechce, tak vaše soukromí prostě ctít nebude. S tím se musíte smířit. Podle odborníka na kočičí chování Mikela Delgado vědci nemají odpovědi na všechny potřebné otázky, ale existují různé teorie, jak toto zvláštní chování vysvětlit.

Podle průzkumů si kočičky velmi dobře uvědomují, že jsme na záchodě jakýmsi zajatcem. Jejich chytré hlavičky rychle přišly na to, že právě v této místnosti se dočkají pozornosti tolik, kolik zrovna v danou chvilku potřebují.

Podle dalších myslitelů s námi chlupáči na záchod chodí z toho důvodu, že je imponuje tekoucí voda. Určitě jste už na internetu narazili na různá vtipná videa, kde kočička loví vodu z kohoutku nebo ji alepoň pije. Někteří jednotlivci se svým páníčkem chodí i do vany.

Další možnou příčinou ale může být i to, že mnoho z nás koupelnu/toaletu zkrátka zavírá. Pro kočičku je to tedy neprozkoumané místo, které může ukrývat spoustu novinek a možná i dobrůtek. Pro kočičku je zvídavost zcela přirozenou součástí její povahy a zavřená dveře představují ohromný otazník.

A jak to máte doma vy? Máte také svého osobního asistenta? 🙂

#kočka #kočkaačlověk #kočkavkoupelně #kočkaakoupelna #kočkadoma #kočky #catio

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví