CATIO MAGAZÍN

Proč kočky přešlapují?

Aktualizováno: 9. 12. 2020


Dám si chvilku pauzu a pak zase procvičím packy.

Nepřítomný pohled, soustředěné natřepávání vaší duchny předními packami a záda ohnutá do oslího hřbetu – víte, proč se vaše kočka vyžívá v přešlapování? Umí kočky dělat svým páníčkům masáž? A musí to být vždy s drápky?

Mléčný krok

Mléčnému kroku, kterým se kotě dožadovalo maminčina mléka se také říká hnětení (z anglického slova kneading). Je to reflexivní chování, díky kterému se mlékovody mámy kočky rozproudí a kotě dosáhne svého mléka. Prvek mazlení je ale nezanedbatelný. Masíruje-li vás vaše kočka, projevuje vám stejnou důvěru, kterou měla ke své matce. Při dokrmování koťat (která třeba o matku přišla) můžete použít měkkou deku, kterou si položíte na klín a zabráníte tak poškrábání.

Hormony v pohybu

Kočičí námluvy mají svůj protokol, stejně jako péče o potomstvo, které z tohoto svazku vzejde. Kočičí slečny prý přešlapují krátce předtím, než námluvy začnou. Je to signál kocouřímu nápadníkovi, že je svolná. Poté se začne o kocoura otírat hřbetem, převalovat na záda a mňoukat. Druhým důvodem přešlapování může být hledání vhodného místa pro odpočinek nebo pohodlného uložení koťat. Kočka packami připravuje pelíšek, doma natřepává přikrývku, venku přírodniny (trávu, listí). Kojení koťat vyžaduje pohodlí.

Péče o zdraví oblíbené osoby

Kočka si svoje území značkuje různým způsobem. Některé kočky rády zanechávají pachové stopy otíráním o svého majitele nebo právě hnětením packami. Přešlapující kočka často vrní, připomíná si libé pocity ze svého dětství. Tímto způsobem vám předává vlastní energii pohody a klidu. Možná se také chystá ulehnout do vaší blízkosti a vám nezbyde, než tuto masáž přijmout.

Kryty na drápky – ano nebo ne?

Při chovu koček doma se vyplatí investice do sedačky s odolnějším povrchem. Pokud se bojíte kočce drápky zastřihovat sami, veterinární lékař tento úkon při vaší další návštěvě vykoná. A vaše kočka pak může vesele přešlapovat. Berte tuto kočičí libůstku s nadhledem a pečujte o její drápky jako o svoje.

Foto: Pitch, Pixabay

#chovkočekdoma #drápky #chováníkoček #mléčnýkrok #kočky #škrábáníkoček #jakzabránitdrápánínábytku #socializacekočky #přešlapováníukoček

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví