CATIO MAGAZÍN

Poznáte, kdy je vaše kočka naštvaná?

Aktualizováno: 12. 12. 2020Kočička je kouzelné stvoření a také velká osobnost. Měkké chlupaté klubíčko se během vteřiny dokáže změnit v nelítostného predátora, kterému není nic svaté. Pokud svému chlupáčovi věnujete dostane času, určitě víte, co si můžete dovolit. A co naopak rozhodně ne. Podívejte se s námi na 6 nejčastějších signálů, kdy vám váš kamarád dává najevo, že takhle rozhodně ne!

Zvuky

Jedním z prvotních signálů, že se vaší kočičce něco nelíbí, jsou zvuky. Pokud tedy začne vrčet, plivat nebo syčet, známená to “Hej ty, koukej se držet zpátky!”

Ocásek

Ocásek je u kočiček něco jako pro princeznu korunka. Když s ním váš kamarád lehce mává nebo ho dává do tvaru otazníku, je vše v pořádku. Pokud ale s ocasem hbitě mrská nebo ho drží nízko u země, zpozorněte. Podrážděnou číču mít doma určitě nikdo nechce :).

Oči

I z kočičích kukadel se dá mnoho vyčíst. Jen to není tak snadné jako u zbytku těla. Zdá-li se vám, že kočička jinak kouká, sledujte i další části těla. Z toho poznáte, zda jde do tuhého či nikoliv :).

Uši

Sklopená ouška – ať už do strany nebo “nalepená” k hlavičce – jsou jedním z dalších varovných ukazatelů. Tento jev se velmi často objevuje v kombinace s vrčením a syčením.

Postoj

I řeč těla jako taková toho hodně napoví. Naštvaná kočička většinou stojí tak, že má vyklenutou zadní část těla. Často to bývá spojené také s naježenými chloupky u ocásku.

Boj

Pokud se váš miláček například u mazlení ohání, nerušte ho. Toto je totiž jasný signál toho, že nemá o vaši společnost zájem.

#kočka #kočičísignály #kočky #naštvanákočka #rozzlobenákočka #catio

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví