CATIO MAGAZÍN

Nejčastější chyby při krmení vašeho chlupáče

Aktualizováno: 9. 12. 2020Kočičky a kocourci jsou oproti pejskům labužníci, které jen tak neobalamutíte. Při jejich krmení je důležité dodržovat určitá pravidla a dávat jim pouze to, co skutečně potřebují. Co patří mezi nejčastější chyby, které mají za následek nejen zdravotní, ale i výchovné problémy?

Nadměrné krmení

Nejčastější chybou při krmení našich tygříků je jejich přejídání. Na naši obranu je nutno zmínit, že vina nemusí být vždy na naší straně – výrobci o krmných dávkách často na etiketách klamou. Obezita může vést u kočičky až k cukrovce, artritidě, onemocněný močových cest či srdečním a dýchacím problémům. Pokud vaše kočička do stádia obezity už došla, jednoduše ji snižte množství krmiva.

Kotě potřebuje více krmiva

Pokud jste hrdými rodiči malého kočičího lotříka, gratulujeme. Při jeho krmení pamatujte na to, že koťátko potřebuje ke správnému vývoji více porcí jídla denně než jeho dospělý kamarád. Do zhruba půl roku mu proto můžete dopřávat tolik krmiva, kolik jen bude chtít.

Podstrojování v mládí

Kočičky jsou v porovnání s pejsky mnohem mlsnější. Na svých jazýčcích mají totiž více než 500 chuťových pohárků. Proto není dobré koťátku podstrojovat jen samé paštičky, kočičí “kokýna” a podobně. Chápeme, že odolat malé chundelaté kuličce může být velmi těžké, ale děláte to přeci pro ni. Proto svého parťáka učte na granule už od mládí a nezmlsejte ho na zbytečnými pamlsky.

Podávání psího krmiva

Kočička je kočička a pejsek pejsek. To je jednoduché. A stejně jednoduché je to, že by každý z nich měl mít své vlastní jídlo. Pejsek ke zdravému životu nepotřebuje tolik bílkovin jako kočička. Kočičí krmivo je asi o 20 % bohatší na zmíněné bílkoviny a to je už velký rozdíl!

Krmení pouze masem

Pokud chcete oponovat tím, že kočka je masožravec a maso k životu potřebuje, tak máme v podstatě pravdu. Kočičky v přírodě se živí myškami, ptáčky a podobně, jenže ti mají kromě masa ve svém těle i kosti a klouby, které kočka ve většině případů pozře také. Kočičky potřebují i látky, které v mase obsažené problém. Co se týče masa z obchodu, vždy mějte na paměti, že by mělo být předražené, aby se zbavilo parazitů. Stejně tak není dobře, když kočička dostává stravu, která je úplně bez masa. Jak se říká – zlatá střední cesta je ta nejlepší.

#kočka #obezitaukoček #krmeníkoček #kočky #jakkrmitkočku #krmení #kočičíkrmivo #kočičky

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví