top of page

CATIO MAGAZÍN

Moje kočka chrápe…

Věta, která často plní webové poradny a vytváří kočičím milovníkům na čele vrásku. Moje kočka chrápe. Je chrápání u kočky normální?

Za všechno mohou geny!

Bohužel, ačkoli to nemůžeme říct naprosto jistě, geny hrají velkou roli. Chrápání postihuje především kočičí plemena s plochým čumáčkem, jako jsou kočky perské, exotické nebo himalájské. Často se u nich objevuje tzv. „hypertrofie měkkého patra“, která ono pověstné chrápání způsobuje. Odstraňování těchto poruch je pouze operativní a vcelku nákladné. Proto je důležité dát si pozor při výběru plemene a následně i chovné stanice. Takže drazí rodičové koťátek, šupem spinkat, ať víme na čem jsme!

Nerušit!

Jaký pán, taková kočka?

Často zapomínáme, že po nás naši mazlíčci odkoukávají spoustu věcí. Bohužel, ne vždy jen těch správných. Kočka, jako šelma, potřebuje dostatek pohybu a možností se vyřádit. Ano, já vím že vaše kočka neloví. Jasně, mnohem raději leží na gauči. A pečení holubi rovnou do tlamičky. Všemu rozumím. Kočka si zvykla. Proč se namáhat, nutit se k nějakému pohybu, když všechno dostanu přímo pod nos? Člověk by neváhal, natož zvíře. A přichází oblíbená fáze kocoura Garfielda, tloustnutí. Nejen, že je nezdravé pro klouby vašeho mazlíčka, nehodí se to ani orgánům uvnitř a v neposlední řadě to může způsobit i potíže s dýcháním a chrápání ve spánku. Pravidelný pohyb, vyvážená strava a pravidelné návštěvy veterináře svědčí nejen lidem (až na toho veterináře), ale i kočičkám. Tak na ně myslete a dopřávejte jim to ve velkém.

Opravdu jedinečný kousek

Tak i ten můžete mít doma. Ano, jsou zkrátka kočky, které mají chrápání ve vínku a vlastně jim vůbec nic není. Tedy moc jich není, jsou to opravdu originály, ale kočky občas vydávají zvuky, kterým se i ony samy podiví. Častokrát nahradí předení jemné chrochtání při obzvlášť intenzivní příjemné činnosti. Takže pokud je váš veterinář se zdravotním stavem miláčka spokojen, není se čeho bát a můžete jej nechat chrápat dle libosti. Pokud vás tím tedy nebudí.

Tak tohle si užívám!

Comments


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page