CATIO MAGAZÍN

Kryty na kočičí drápky: Ano nebo ne?

Aktualizováno: 9. 12. 2020


Prý je to hezké, ale nevím, co si o tom myslet...

Když veterinární lékař Toby Wexler uvedl v roce 1990 na americký trh kryty na kočičí a psí drápky, způsobil pozdvižení. Nabídl variantu k tolik kritizovanému chirurgickému odstraňování drápků, které je už dnes i ve valné části USA chápáno jako týrání zvířat (a jde ve všech civilizovaných zemích o zakázanou praktiku). Co na úpravu drápků krytky říkají kočky? Většina si prý zvykne a toleruje je.

Co to vlastně je?

Kryty na drápky jsou vyrobeny z vinylu a lepí se na drápek lepidlem (originální kryty nejsou pro kočku toxické). Bývají doporučovány divočejším kočkám žijícím v domácnosti, které rády škrábou nábytek nebo majitele. Kryty se pro kočky žijící venku nehodí. Kryty se prodávají v různých velikostech a barvách pod názvem nail caps.

Jak se nasazují?

Kryty se nasazují na upravený drápek. Je potřeba krytky nasadit rychle (ve dvojici to půjde snadněji). Ne všechny kočky ale uvítají takovou péči. Stačí se podívat na některá videa, kde paničky zkrášlují touto technikou kočičí drápky. Je potřeba velké trpělivosti a cviku. Každý krytek se musí nalepit na drápek tak, aby se lepidlo nedostalo na srst nebo lůžko drápku. Někdy může za úplatu pomoci veterinární lékař (zjistěte si, zda to váš veterinární lékař dělá raději předem, než se za ním s kočkou vydáte).

Nevýhody této metody

Krytky vydrží na drápcích 4-6 týdnů, některé upadnou samy, jiné prý jdou sundat snadno kleštičkami na drápky. Ale nemusí se to podařit vždy. Někteří vidí v takové úpravě spíše hon za módními trendy. Zlomyslnější kočky zneužijí neobratnosti majitele a mohou se rozdivočit tak, až z toho leknutím začnou lízat lepidlo na kryty. Je sice netoxické, ale až po zaschnutí…

Nelíbí se vám kryty na drápky? Zkuste vaši kočku odnaučit drápát nábytek – více zde.

Je potřeba zkusit více velikostí tak, aby drápek zajel do krytku jako ruka do rukavičky. Pokud se vám nelíbí barevné, nabízí se také průhledné. Jejich hodnocení najdete např. zde. Kočičí touhu pro protahování se na škrabadle to nezmenší, ale stojí to za to? Vysvětlíte kočce, která si drápkáním vybavení domácnosti značkuje svůj prostor, že by nosit něco podobného jako panička? Není to jen marnivost moderního člověka?

#stopdrápánínábytku #drápky #softpaws #krytynadrápy #ochrananábytkupředdrápky #kočičídrápky #nailcaps #úpravadrápkůukoček

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví