top of page

CATIO MAGAZÍN

Kočka a reiki aneb Jsou kočky léčitelky?

Aktualizováno: 9. 12. 2020Kočičky jako tajemná stvoření jsou opředenan řadou mýtů a často i předsudků. V minulosti byly kočky mnohokrát  uctívány jako božstvo. Jedním z možných důvodů je fakt, že tato milá zvířátka jsou velmi citlivá na vnímání energií. A to je právě i podstata reiki umění…

Léčebná praxe reiki se začala hojně využívat začátkem 20. století v Japonsku. Její kořeny ale sahají mnohem dál, a to až do starověku. Principem toho myšlení je dodání nové, pozitivní energie a odstranění té negativní. Jak už jste si za svou kočičí karieru mohli všimnout, tato kočičky jsou velmi citlivými bytostmi. Právě to z nich dělá životaschopný “nástroj”, který podporuje zdraví a urychluje léčení. Jak?

Podstatou je energie

Mnozí kočičí majitelé se za svůj život už nejednou setkali s tím, že pokud cítí bolest, jejich kočička přijde a místo zalehne nebo se na něj přitiskne. Ke každému hojení je potřeba energie, kterou nám kočička tímto chováním dopřává. Máte pocit, že je to nesmysl? Podívejme se na to z jiné stránky – když nás na těle něco bolí, máme tendenci na ono místo přiložit dlaň. V podvědomí cítíme, že nám to určitým způsobem pomáhá, a to i přes to, že si nedokážeme logicky vysvětlit proč. Podle odborníků je ale důvod velmi jednoduchý – energetický obvod se takto uzavírá a tím je pak proudění energie v postiženém místě intenzivnější.

Může tedy kočka léčit?

Pravdou je, že na tuto otázku neexistuje jasná odpověď. Odborníci zatím nepřišly s žádnou ověřenou studií, nicméně celá řada kočičích páníčků a paniček se v internetových diskuzích spíše přiklání ke kladné odpovědi. Jeden průzkum z roku 2008 však odhalil, že smrt v důsledku infarktu je u kočičích chovatelů nižší než u lidí, kteří kočku nikdy neměli.

A jak jste na to vy? Vypozorovali jste u své kočičky nějaké nadpřirozené chování? 🙂

コメント


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page