CATIO MAGAZÍN

Kočičí senior

V nedávném článku jsme s Vámi pěkně dopodrobna probrali, jak se postarat o čerstvá koťátka. V Catio věříme, že perfektní život si zaslouží každá kočka, a proto se dnes podíváme na to, jak pečovat o kočičího seniora. Že má ve své kočičí občance už jistý věk? To vůbec nevadí! S našimi tipy mu zvládnete dopřát prvotřídní péči a vše, co potřebuje.

V misce to začíná …

Kočičí veličenstva jistého věku už vědí, co od života chtějí. Kromě vaší pozornosti a mnoha dalšího je to také speciální úprava stravy. Dohlédněte na to, aby mělo zvýšený příjem bílkovin ze stravy. I když se bílkoviny dají doplnit z mnoha různých zdrojů, doporučuje se volit ty živočišné. Z těchto důvodů není veganská ani vegetariánská strava to pravé. Pokud váháte, obraťte se na svého veterináře. Zahraje si na nutričního specialistu a pomůže Vám sestavit ideální jídelníček, zohledňující koččin věk, zdravotní stav i denní aktivitu.

… ústní dutinou pokračuje.

Krásný úsměv zmůže hodně, že? Tedy, ne že by na vzhledu zoubků Vaší kočky mělo záležet, ale na jejich zdraví už ano. Stáří může přinést problémy s ústní dutinou, typicky provázené bolestí a vedoucí až k vypadání zubů. Předejděte těmto problémům a převezměte péči o zuby Vaší kočky. Čištění kartáčkem může znít jako trhlý nápad, ale v mnohém pomůže. Pokud kočka tuto praktiku zarytě odmítá, podstrčte jí alespoň pamlsky, uzpůsobené k čištění dutiny ústní. Zoubky bílé jako perličky a ostré jako ďas Vám budou odměnou.

Zábava v každém věku

S přibývajícími křížky na krku se možná může jednomu zdát, že pohodlná pohovka bude pro kočku to pravé. Nenechte se zmást. I senioři by měli mít své povyražení. Zásobte je promyšlenými hračkami a interaktivní hrou, která nenechá jejich smysly a instinkty zakrnět. Ani výlet do venkovních prostor nemusí být na škodu. Klidně v podobě krytého venkovního výběhu, vypusťte svou kočku za dobrodružstvím. Uvidíte, že se vrátí s leskem v očích jako mladice!

Uzpůsobte prostory seniorovi

Vážený věk občas znamená jisté potíže s pohybem. Ať už kočka válčí s běžnějšími obtíže s klouby, nebo přímo s artrózou, jedno pro ni udělat můžete. Usnadněte jí pohyb a zdolání všeho zařízení, na které je zvyklá. Zapomeňte na kočičí toalety vysoko nad zemí, tak stejně jako na umístění misek s jídlem na parapetech či jiných nadmořských výškách. I když si v horolezectví kočka dříve libovala, teď pro ni může takový výkon být příliš vyčerpávající. Také se nebojte zpříjemnit jí odpočinek. Starší jedinci si potrpí na své pohodlí, pelíšky a oblíbená spací místa vystelte ručníky a dekami, ať je jako v bavlnce!

Profi péče o kožíšek

Vlasy symbol krásy, znáte to rčení? Tak v kočičím případě bych ho přeložila asi jako kožíšek, symbol krásy! Kočka může ztrácet zájem o každodenní péči o svou srst, nebo ji skrz svou zhoršenou pohyblivost nemusí zvládat … buďte tu pro ni s kartáčem, připraveni zakročit. Díky pravidelnému, ideálně každodennímu vyčesávání, udržíte její kožíšek lesklý, zdravý a hustý i do vysokého věku.

Nepodceňte léky

Když veterinář naordinuje Vaší kočce celý seznam léků, nelekejte se množství a vyrazte do boje. Vytiskněte si harmonogram užívání na lednici, poznačte si do svého diáře nebo přiberte na pomoc upozornění v mobilu. Zvonící upozornění spolu s názvem léku Vám zaručí, že na nic nezapomenete.

Nestyďte si říct o pomoc!

Péče může být náročná. Přiznejme si to. Ať svou kočku milujete sebevíc, svědomitá péče spolu s pravidelným podáváním léků a kontrolou jejího zdravotního stavu dá jednomu zabrat. Hrdinky (kočičí chůvy) z Catio.cz jsou připraveny vrhnout se na pomoc. Nezaskočí je ani rané kotě, ani kočka v letech!

Zatímco Vy se můžete věnovat svým každodenním povinnostem, o Vašeho mazlíčka bude perfektně postaráno a to v době, kdy vy nejste doma. Léky, hygiena, speciální strava i bedlivý dohled, nic z toho pro Catio Hrdinky není problém. Vy navíc máte stoprocentní přehled, co se u Vás doma zrovna děje. A když se unavení vrátíte z práce, můžete si už jen užít nerušené chvíle se svou kočičkou, aniž by Vás čekala hromada úkolů, na jejichž splnění by kočka celý den čekala!

Doufáme, že Vám náš článek přinesl něco nového a že s pomocí těchto tipů dopřejete své kočce důstojné stáří.

😊

#kočka #rady #senior #tipy

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví