CATIO MAGAZÍN

Kočičí senioři a pohodlí

Aktualizováno: 9. 12. 2020Se stoupajícím věkem našich kočiček se jejich potřeby mění. Co ale zůstává, je jejich láska ke svým páníčkům (nebo snad své posluze? :)). My bychom jim tuto lásku měli za každé situace oplatit tolik, jak jen umíme. Naprostou samozřejmostí by tak mělo být poskytnout chlupáčovi co největší pohodlí.

Podle odborníků začíná kočičí seniorský věk v 11 letech. Podle nich až 90 % všech kočiček začíná mít právě v tomto věku problémy s klouby, které velmi často vyústí v artitridu. O 4 roky později, tedy v 15 letech jsou kočičky označovány za “super seniory”. S postupujícím věkem se jejich zdravotní stav ale bohužel nelepší. Jak se tedy o kočičí babičku nebo dědečka co nejlépe postarat, aby svůj podzim života prožil/a v pohodlí?

Pohodlné pelíšky

Kočičky milují spánek v každém věku. Průměrně spí 12 až 16 hodin. Senioři pak mohou prodřímat až 20 hodin denně. Nabídněte proto svému kočičímu parťákovi vícero pelíšků, ve kterých si může podle libosti odpočinout. Skvěle poslouží pelíšky s ergonomickou výplní, ale i třeba deky, polštáře či oblíbené kukaně.

Schůdky a rampy

Pro stárnoucí chlupaté průzkumníky jsou schody a rampy skvělým pomocníkem. Skákání a lezení po výškách může být pro starší kočičky problematické. Proto jim jejich aktivitu usnadněte a k posteli, sedačce nebo oblíbené skříni přistavte něco, po čem se na vysněné místo dostanou snadněji.

Vhodné krmivo

Stejně jako koťátka nebo kastráti by měli i kočičí senioři dostávat speciální stravu, která obsahuje vše, co ve svém věku potřebují. Spolu se sníženou aktivitou se u starších kočiček zpomaluje metabolismus. Vhodná strava by tak měla být bohatá na bílkoviny a uzpůsobena zdravotním potřebám vašeho miláčka. Například kočičce, která má problém se zoubky, byste měli spíše podávat mokrou stravu.

Aktivita

Udržujte svou kočičku aktivní v každém věku. Starší kočičky si už nehrají tolik, jak jste tomu byli možná zvyklí před pár lety, to ale neznamená, že byste je neměli udržovat fit. Kočičky v pokročilejším věku už tolik neskáčou po výškách a nešplhají po škrabadlech, nicméně i ony si rády obrousí své drápky. Pořiďte jim proto škrábací podložky, které se dají položit na zem. Uvidíte, jak svého tygříka potěšíte!

Drápky

Se škrabadly je velmi úzce spojena péče o drápky. Kočičky s postupujícím věkem ztrácí pružnost ve svých nožkách, a to může vést k problému se zatahováním drápků. Pak se lehce zachytí na měkkém povrchu, což může vést k nepříjemnému zranění. Pokud si váš kamarád nezvládne udělat pedikúru tak dobře jako před lety, pomozte mu. Kupte si speciální kleštičky na drápky, kterými si s tímto problémem hravě poradíte.

Veterinární péče

Pokud je váš parťák ve vyšším věku, zvažte pravidelné veterinární prohlídky. Chápeme, že z toho vaše kočička nebude nejspíš nadšená, nicméně pravidelné kontroly vaším veterinářem mohou včas odhalit začínající zdravotní problém, který se snadněji řeší právě ve svém počátku.

#kočka #catiomagazín #kočky #kočkasenior #kočičísenior #kočkaapohodlí #catio #věkkočky

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví