top of page

CATIO MAGAZÍN

Je vaše kočka extrovert nebo introvert?

Aktualizováno: 9. 12. 2020


Tak schválně, poběžím ti dnes naproti nebo zůstanu ležet až zarachotí klíče v zámku?

ajitelé koček jsou prý podle jedné studie častěji lidé introvertní povahy. Jak je tomu ale u koček? Najdou se mezi kočkami extroverti? A podle čeho lze usoudit na typ kočičí nátury? 

Znáte svoji kočku dobře?

Máte-li kočku od kotěcího věku, bude pro vás snadnější určit, jaká je její povaha. Možná jste si ji podle jejího chování vedle sourozenců vybírali… Těžší je odhadovat povahu kočiček adoptovaných nebo přijatých do rodiny v dospělém věku. Je vhodné sledovat několik oblastí chování a my vám hned řekneme, které to jsou. 

Pozornost, vítání návštěv a nadšení pro aktivity 

Běží vaše kočka návštěvám a otevírajícím se dveřím naproti? Je zvědavá, kdo přišel? Obhlíží si nové předměty, se kterými vy nebo další lidé přichází? Má svůj osobitý styl humoru, kterým s vámi laškuje? Pak je nejspíše extrovertní povahy.

Jaké jsou další rysy kočičího extroverta? Není stresován novotami, má rád pozornost a chce se účastnit dění v rodině. Bude rád za více společné zábavy a stimulace kočičích závitů (klikr trénink, chůzi na vodítku nebo třeba aportování míčků).

Ticho, klid a tlapky v teple

Nadskočí vaše kočka při každém zazvonění domovního zvonku? Utíká před návštěvami (a to i vaší širší rodinou)? Možná máte doma introvertní kočku, která vám spíše neodpustí, když ji budete navlékat do kočičích oblečků nebo vystavovat častým změnám (jako je třeba posunování nábytku po domě).

Tyto kočičky si spíše potrpí na klid a teplé místečko na spaní. Chtějí být hýčkány „svým“ oblíbeným člověkem. A pokud už si začnou hrát, tak vás vydrží sledovat dlouho jako krokodýlek svoji kořist na břehu Nilu. Což může být pro hru i výhoda. 

Chci extrovertní kočku, které plemeno zvolit? 

Zvolíte-li mezi kočkou habešskou, ragdoll, siamskou, americkou curl nebo mainskou mývalí, neuděláte chybu (chcete-li kočku spíše psí povahy). Zrovna tak vás asi nadchne turecká angora, devon rex, tonkinská kočka nebo birma. Samozřejmě plemeno je spíše předpokladem povahy.

Nejlépe kočku poznáte díky chovateli, který už má svůj chov v oku. Nikde není napsané, že kočka z depozita nebo kočka, kterou přijmete od staršího nemocného člověka, který se už o ni není schopný starat, nebude také hravá a extrovertní i bez onoho rodokmenu… 

O trucování koček a jak na něj zde

Ať už máte jako společníka kočku jakékoliv povahy, důležité je, jak vám to ladí dohromady. Stejně jako u lidí, může i kočka trpět výkyvy nálad a vy si nemusíte být jistí, zda je ve skutečnosti extrovertní nebo introvertní.

Foto: Pixabay

コメント


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page