CATIO MAGAZÍN

Jak zabezpečit vánoční stromeček před kočkostrofou?


Naše milované kočičky si rády pohrají s celou řadou věcí - rostlinami, blýskavými a visícími předměty, mašlemi a mnoho dalšího. Proto jsou pro ně přípravy na vánoční svátky opravdu veselým obdobím. Obzvláště pak zdobení vánočního stromku může býti skutečně zábavné. Jak se na toto období připravit co nejlépe se dočtete v následujících řádcích.

 
Ačkoliv nemůžeme zaručit, že následující tipy odradí vašeho dravce před atakem stromečku, určitě alespoň pomůžou minimalizovat případné škody a ochrání vašeho chlupáče před zraněním.

1) Počkejte 24 hodin

Mezi donesením vánočního stromku domů a jeho zdobením počkejte alespoň 24 hodin. Vaší kočičce tak umožníte si na stromeček zvyknout. Nenazdobený stromeček je pro kočičku navíc méně nebezpečný. Pokud máte doma kočičku novou, se kterou jste ještě Vánoce nikdy neslavili, alespoň uvidíte, jak na stromek bude reagovat.


2) Zvažte barikády

Pravdou je, že asi neexistuje žádná barikáda, kterou by minitygřík nedokázal překonat. Nicméně třeba takové dětské zábrany vám mohou dát nějaký čas, abyste dokázali zamezit případnému maléru.


3) Nástrahy kolem stromku

Dalším užitečným tipem je rozmístit kolem stromečku věci, které vaší kočičce vadí. Efektivní může být třeba alobal nebo oboustranná lepicí páska. Esteticky to asi nebude působit zrovna nejlépe, ale zde jde především o finální efekt, ne? :)


4) Čichové smysly

Existuje celá řada přírodních repelentů, tedy věcí, které kočičkám zkrátka nevoní. Patří mezi ně například pomerančové slupky či citronelové nebo grepové aroma. Do stojánku na stromeček stačí dát několik kapek tohoto aromatu a vaše kočička si (snad) stromečku ani nevšimne.


5) Stromeček uvažte

Stromeček můžete také jednoduše přichytit ke zdi nebo ke stropu. Postačí vám k tomu kus provázku nebo vlasce. Ten pak přichytíte k háčkům od obrazy nebo skobě u stropu.


6) Žádné řetězy

Blýskavé řetezy mohou být pro kočičku opravdovým nepřítelem a lákadlem ke zlobení. Z boje s ním může číča vyjít jako poražený. To se stane ve chvíli, kdy kus řetězu pozře.


7) Malé a křehké ozdoby nahoru

Každý z nás má doma ozdobičky, kterých si cení a o které by nerad přišel. Doporučujeme toto malé jmění umístit na stromeček co nejvíce nahoru, aby si z něj váš kočičí kamarád neudělal jednu z dalších kuliček na hraní.

8) Relaxujte a užijte si krásné Vánoce!

Podstatou Vánoc je být v klidu a s těmi, které milujeme. Zkuste naše tipy preventivní ch opatření. Určitě alespoň něco z toho zabere :).

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví