top of page

CATIO MAGAZÍN

Jak vybrat jméno pro kočku?

A je to tady. Zavítal k nám nový předoucí host a zdá se, že chvíli pobyde. Jak nyní toto klubíčko pojmenovat? Možností k inspiraci je spousta.

Slavná historie M.

Už naše babičky jaksi zvláštně tíhly k písmenku M, zřejmě proto se většina jejich vesnických koček a kocourků jmenovala Mourek, Mikeš, Míca nebo Mates. Důvody mohou byt různé, od inspirace slavnou pohádkou Josefa Lady, po prosté znělé M, kterým naši mazlíčci mňoukají. Nebo nám to tak alespoň připadá.

Rododendron

Proč to kapku neokořenit? Kočičky se určitě mohou jmenovat po různých květinách, vždyť jsou to krásné, zvučné názvy a většinou také dané rostlinky omamně voní (pokud tedy nepojmenujete mazlíčka smraďoch nebo zmijovec). No, a nahradí vám to i ten stesk po všech oblíbených květináčích, které pobyt s kočičími ďáblíky nevydržely.

Večeře o třech chodech

Ano, oblíbené téma. V jedné nejmenované kočičí kavárničce měli ten skvostný nápad, pojmenovávat příchozí kočičky a kocourky jako jídlo. Vegani jásají, jelikož se zde objevil obrovský prostor pro jména jako Pohanka, Quinoa, Avokádo nebo Cizrna. Troufám si říci, že se taková jména dnes těší velké oblibě a záleží jen a pouze na vás, jestli kočička dopadne jako Borůvka nebo jako Hummus. Jen to skloňování.. hmm, ty můj Hummuse, Hummusi..

Přešlapy slavných?

Můžeme si také vzít inspiraci ze světa showbyznysu. V Hollywoodu je běžné pojmenovat své dítě jakkoli, jak si slavní rodiče usmyslí. Někdy je to romantické, mystické jméno, které nám ještě jakž takž zní, ale to jen proto, že je anglicky. Když si to převedeme, tak ano, pro rodilé mluvčí, spolužáky a kamarády se bude holčička opravdu jmenovat Úsvit nebo Září (jako ten měsíc). No a pro takto neotřelé věci já mám také slabost (takže svou kočku pojmenuji Koleje.. ano, jezdím často vlakem, proč?).

365 dní v roce, sedm dní v týdnu

Pokud chceme zůstat u klasiky a mít po ruce pěkných pár stovek jmen, co takhle sáhnout po kalendáři? A má to i tu výhodu, že víte, kdy má váš chlupáč svátek. A najde se tam i pár opravdu originálních jmen, která by na mazlíčka mohla sedět jako ulitá. Tak hurá do toho.

Ty Čuně!

Jednou z nejčastějších variant výběru jména pro mazlíčka, je podle jeho povahy nebo vzhledu. Zde se dá také skvěle zapojit fantazie. Nebojte se být nápadití, Čertům už odzvonilo, je čas na Sarumany! Skvělou inspirací jsou oblíbené filmy a jejich postavy. Schválně, kolik z nás má doma zamručeného kocourka Brumbála anebo ušatou kočičku Yodu?

Facebook vede

Nedávno proběhla na Facebooku otázka: Jak se jmenuje vaše kočka? Nebudu to zdržovat, jednoznačně vyhrál komentář: Neškrábej a Vypadnizgauče.

Comments


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page