CATIO MAGAZÍN

Jak prodloužit život kočce?

Aktualizováno: 12. 12. 2020


Dívám se a vidím, že tě zde ještě budu pár let škádlit.

Přimknete-li se ke svojí kočce a ona k vám, je to radost i závazek na dlouhou dobu. Počítejte s tím, že kočka žije průměrně patnáct let. Jednoho dne může také onemocnět. Jste připraveni na tyto dny? A jste ochotni slevit ze svého pohodlí, aby žila spokojeně?

Rozvahou ke zdraví

Kočka, kterou vypustíte ven nebo zrovna moc neřešíte, kdy se vrací a co venku konzumuje, bude mít kratší život (možná aktivnější, ale výrazně kratší). Záchranářská veterinární služba Pet-Medic Praha píše, že u kočičích a psích pacientů řeší nejčastěji pády z nezajištěných oken, otravy, zhoršení stavu u chronických nemocí nebo ošetřuje mazlíčky po autonehodách. Některé situace sice nemáte pod kontrolou, ale můžete se rozhodovat například o tom, jaké hračky kočce koupíte (nesmí se rozpadat na menší části) nebo v jakém rozsahu jí dopřejete veterinární péči, jak svůj dům zajistíte, aby se nezranila.

Projevy stáří u koček

Všimli jste si, že se jí kožíšek už tolik neleskne? Naříká při vyprazdňování? Kazí se jí zuby? A prdí? Ano, i u koček se věk může projevovat různě. V sedmi letech je dospělá a ve dvanácti je seniorkou. Zpozorněte, když zapomíná, že právě jedla, když padá z linky, kam dříve vyskočila, než jste stihli mrknout. Zajděte na veterinu, poraďte se o případné úpravě stravy a vitamínech, které by vaší kočce mohly chybět. Budete-li se radami svého veterinárního lékaře řídit, může být i kočičí závěr života plný smíchu a legrace.

Jak žila nejstarší kočka světa – čtěte zde

Pomáhejte jen tolik, kolik unesete sami

Někdy člověk jedná rychleji, než mu osud dovolí rozmýšlet. Třeba, když najdete opuštěné zvíře a nemůžete jen tak odjet, protože zvíře je zraněné nebo smutně kouká. Zvažte, zda to vaše rodina ustojí. Náklady na péči o jednu kočku jdou do tísíců korun ročně. Pokud jste sami chronicky nemocní, bude vhodnější zdravý společník, který vás (třeba při potížích s hybností) nezatíží. Někdy může naopak zvíře vyžadující větší péči pomoci člověku zapomenout na jeho bolest. Když máte něhy na rozdávání, pak se u vás bude mít dobře i starší nebo nemocná kočička. Poznejte svoje hranice. Někdy může být férovější podpořit místní útulek. Zvíře si nikdy neberte jako doplněk. A o zvířata, která jste k sobě připoutali pečujte svědomitě. Odměnou vám bude jejich oddanost. Což je u koček vzácná emoce.

#geriatricképroblémykoček #stáří #životskočkou #adopcestaršíkočky #úrazykoček

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví