top of page

CATIO MAGAZÍN

Jak poznáte, že se s vaší kočkou něco děje?

Aktualizováno: 12. 12. 2020


Polehává více, než je obvyklé? Možná byste měli zpozornět.

Kočky umí svoje slabosti a neduhy maskovat, je to způsob, jakým ve volné přírodě tyto šelmy přežívají. Nesmí ukázat svoji slabost. Proto je možné, že si nemusíte hned všimnout, že se s vaší kočkou něco děje. Na co se tedy zaměřit, abyste zamířili k veterinárnímu lékaři včas?

Moc hubená, moc kulatá nebo pořád hladová

Je to podobné jako u lidí, hodně zdravotních problémů se manifestuje na vztahu k jídlu. U koček může jít sice také o zlozvyk (třeba noční vymáhání kapsiček), ale neustále hladová kočka může mít také poruchu štítné žlázy. Zpozornět byste měli vždy, když kočka rychle hubne nebo naopak připomíná valící se kouli. Pokud není traumatizovaná nějakým zážitkem (nehoda, úraz, týrání předchozím majitelem), nechejte u veterinárního lékaře prozkoumat její chrup (záněty zubů u koček jsou úporné a nepříjemné), moč (kvůli ledvinám) a endokrinní žlázy.

Hyperaktivita, agresivita nebo špatná nálada

Začala být vaše kočka nervózní? Chodí a mňauká až vám zaléhají uši? Naříká, když je na své toaletě? Spí neklidně nebo nadměrně? Může být zklamaná z toho, že se jí nedaří vás vychovat k obrazu svému, ale také se může chtít uniknout svému stavu. Pokud jste si jistí, že o ni pečujete nejlépe, jak to umíte, nechejte prověřit její krevní obraz veterinářem. Kočka může mít v těle zánět, trpět na vnitřní parazity nebo jiný neduh.

Intimní problémy – kvalita a četnost stolice a to ostatní

Zpozorněte, když je kočce “cítit” z tlamy, teče jí z nosu, očí nebo uší. Všímejte si četnosti a konzistence stolice (problémem mohou být tvrdé bobky, stejně jako řídká stolice). Dýchá zrychleně? Nebo se vám zdá, že její dásně zbledly? Můžete se pokusit kočce naměřit teplotu sami nebo to nechat na veterináři. Pokud se chcete ujistit o první pomoci u koček, čtěte náš článek zde.

Comments


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page