CATIO MAGAZÍN

Jaké kočičí komiksy stojí za přečtení?

Aktualizováno: 12. 12. 2020


Když komiks, tak kočičí!

Příběhy zaznamenané obrázky. Kočičí komiksy, u kterých se můžeme zasmát, pobavit, ale i takové, které mají myšlenkový přesah. Takový, který nás zaujme, poučí a i přes minimum slov se nám dostane do hlavy. Připravili jsme pro vás pár tipů na komiksy, které stojí za to otevřít – a to nejen jednou.


Sugar: Můj kočičí život

Kniha vás zaujme už na první pohled svým velkým formátem a velkou černou kočkou na obálce. Uvnitř naleznete listy o rozměru A4 plné malých černobílých panelů o čtyřiadvaceti oknech. Komiksová okénka mají mimořádnou dynamiku a hravost – číst je můžete v klasické posloupnosti, občas se musíte podívat na okének více a jindy zas můžete skákat zleva doprava a zprava do leva a komiks bude stále dávat smysl! Autor, Serge Baeken, je člověk, kterého provází kočky po celý život a tuto společnou cestu zaznamenal tak trochu očima kočky právě do tohoto komiksu. Příběh je na první pohled jednoduchý – pár má kočku, pak má další… Kočičí život je plný nejrůznějších nástrah a potěšení jako je lov mouchy, nebo sledování pračky. Najdete tu ale i smutné momenty, které jsou autorem vyprávěny veskrze se smířením jako součást života chovatele i člověka.


Oči kočky

Oči kočky je kočičí knihou mistrně podanou po stránce výpravné i vizuální, přesto, že dominující složku tu hraje pouze výtvarný prvek – každá strana má na sobě jeden panel a v celé knize nenajdete více jak čtyři věty. Příběh se odehrává v prostřední pustého města, ve vzduchu létají částečky prachu a my cítíme, že tu něco není v pořádku. V tomto temně atmosférickém prostředí sledujeme příběh černého kocoura a chlapce a společně s dějem se před námi vynořuje série znepokojivých otázek na něž nedostáváme uspokojivou odpověď. Knihu dočteme rychle, zřejmě se k ní nejednou vrátíme a její sdělení nám bude v hlavě hlodat ještě dlouhé hodiny.


Upozornění redakce: Oči kočky rozhodně nejsou komiksem pro děti, nebo pro velmi citlivé osoby!


Catsass – Drzá kočka rozdává životní moudra

Netradiční komiks, vhodný pro menší i dospělé čtenářstvo. Proč? V knize totiž nenajdete jen poměrně ostré provokativní kočičí humorné stripy, ale také úkoly, hry, testy, různé vystřihovánky, omalovánky. Pobavíte se a poznáte svět z kočičí perspektivy. Nevadí-li vám ovšem angličtina a hledáte-li aktuálnější komiksové stripy komentující přímo aktuální dění očima kočky, doporučím vám navštívit autorčinu Facebookovou stránku.

Chcete-li sáhnout po něčem oddechovém, zasmát se a mít jistotu, že to bude dobré – v knižní podobě najdete i oblíbenou kočku Pusheen v knize Pusheen Já, košišta, nebo Simon’s Cat, kterou ale v ČR seženete zatím jen v anglické verzi.

Více knih s kočkami (nejen komiksů) najdete i v našem starším článku: Knížky pro kočkomily.

#kočičíhrdina #doporučenékomiksy #knihyprokočkofily #kočkavknize #kočkavkomiksu #kočkavumění #kočičíkomiksy #kočkyvknihách #kočičíčtení #kočičíknihy #komiksyspřesahem

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví