top of page

CATIO MAGAZÍN

Jaké je tajemství života? Kocour Ziggy znovu radí


Chcete dobré rady do života? Kocour Ziggy vám je udělí.

Znáte příběh, podle kterého chtěl čínský císař shrnout do jedné věty podstatu života? Oslovil slavné mudrce a nejlepší radu dostal od kočky jednoho z nich. Zněla takto: “Toto také pomine.” (str. 261) Tuto a další cenné rady vám přináší druhý díl úspěšné knihy Chovejte se jako kočka. Jeden tip na dobrý vánoční dárek se hodí, ne?!


 


Druhým dílem uzavírá Stéphane Garnier svůj život vedle kocoura Ziggyho, který zemřel v roce 2018 a svým kočičím způsobem ho donutil shromáždit veškerou kočičí moudrost do této knihy. První díl knihy obsahoval 40 kočičích rad pro různé situace, do kterých se člověk může dostat.


Komu kniha může sloužit?

Kniha Chovejte se jako kočka 2 může pomoci lidem, kteří mají fobii z koček. Může pomoci překlenout období truchlení za vašeho kočičího kamaráda. Nebo může poskytnout vhled lidem ve složité situaci. Ziggy shrnuje základní pravdy do textu, jehož členění do značné míry kopíruje kočičí logiku. Ziggy se stal svědkem života svého člověka, Stéphana Garniera a vybízí vás ostatní k tomu, abyste nechali své kočky udělat totéž.


Díl druhý – co kocour Ziggy nestihl sdělit dříve

Kniha je zasypaná krásnými citáty o kočkách a posetá myšlenkami o smyslu života. Zcela nenásilně nutí člověka k zamyšlení o tom, zda stres, který prožívá, je skutečně nezbytný. Protože vše pomine… Podle Ziggyho musí lidé více sledovat hlas srdce a žít jako kočky, aby mohli být šťastnými. Srdce se nemýlí a jen díky autentičnosti je možné prožít kvalitní život, bez ohledu na míru těžkostí a ústrků, které potkávají každého, který usiluje o svou vlastní cestu. Ziggy doporučuje osvojit si kočičí přístup a zavést kočičí pořádek. Důležité je zůstat klidný, přirozený.


Proč chovat kočku?

Kočka léčí bolesti na těle i duši, zjemňuje schopnost vzájemné telepatie, učí nás klidu, je svědkem života svého majitele. Učí, jak zpomalit a užít si každý den. S určitou pokorou ukazuje, jak být pokorný a splnit jeden z nejdůležitějších životních úkolů – být šťastný. Trpělivosti učí i svého majitele. Kočka je nejlepším lékem na nespavost. Připomíná, že čest a empatie jsou důležité hodnoty pro budoucnost vašich dětí.


“Jděte bez obav vstříc tomu, co vás děsí, tam je nová cesta vaším životem.” (str. 211)

Comments


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page