top of page

CATIO MAGAZÍN

Inside Llewyn Davis: Film, který vás rozesměje i rozpláče

Aktualizováno: 12. 12. 2020


Inside Llewyn Davis: Film o zpěvákovi s kočkou v hlavní roli

Hledáte klidný a zároveň inspirativní film na dlouhé zimní večery nebo letní odpoledne strávená na zahradě? A máte doma kočku? Pokud ano, pak nejlépe pochopíte příběh, který se kolem našich chlupáčů netočí, přesto je ale právě kočka ústřední postavou. Na konci článku přinášíme i zajímavost, která bude povědomá nejednomu majiteli kočiček a kocourků.

Smutné a zároveň vtipné. Tak charakterizuje snímek databáze IMDB. Komediální francouzsko – americké drama vzniklo v roce 2013, ale odehrává se v roce 1961. Děj sleduje jeden týden Llewyna Davise, folkového zpěváka toužícího po slávě. 

Jedná se o fiktivní postavu, její povaha i osud je ale inspirován známým zpěvákem Davem Van Rockem. Davis žije v New Yorku a právě tam se snaží prorazit. Nahraje album, ovšem jeho úspěch není nijak velký a rozhodně zpěvákovi nevydělá na živobytí. Nemá peníze, potlouká se po městě a přespává u přátel. A právě díky nekonečným návštěvám známých vznikají ve filmu komické, ale zároveň politováníhodné situace.

A kde je ta kočka?

Pak ale přijde osudné ráno. Davis se probudí u svých kamarádů – mladého páru – a když odchází z bytu, spolu s ním vyběhne nepozorovaně ven i kočka. Jak ji ale vrátit zpět dovnitř? Zpěvák nehodlá nechat chlupáče napospas městu, ubytuje proto kocoura u jiných známých. Co se ale nestane, malý zvědavý dobrodruh další den opět utíká.

Llewys svůj životní styl prozatím nijak nemění, potlouká se po cizích bytech, zažívá spoustu šoků a nepochopitelných příhod, kocour se mu ale neustále vrací do života. Stále se sami sobě i tomu druhému ztrácí a opět se setkávají. Přitom přání mají oba společné: aby se dostali zpět domů, do bezpečí. 

Jak to celé skončí? Rozplyne se jejich osudem utužené přátelství, jakmile za kočičí tlapkou zaklapnou ty správné dveře, nebo se už nikdy neodloučí?

Ty malé arogantní chlupaté koule se prostě nezapřou

Na filmovém festivalu v Cannes získal film cenu Grand Prix, přitom natáčení s kocourem nebylo nic snadného. Na IMDB se můžete dočíst spoustu zajímavostí, jedna z nich se ale pro nás, kočičí milovníky, ideálně hodí.

Během interview, které je dostupné na DVD, řekl scénárista filmu Ethan Coen, že: ,,Ta kočka byla jako noční můra. Její trenérka nás varovala, a měla pravdu. Podle ní psi člověka rádi potěší. Kočka ale ráda potěší jen sama sebe. Kočku v podstatě nelze trénovat. Máme nespočet hodin záběrů, kdy ta kočka dělá přesně pravý opak toho, co bychom si představovali.”

Není vám to povědomé?

Comments


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page