CATIO MAGAZÍN

DIY vánoční dárky pro chlupáčky, 2.díl

Máme pro vás další díl vánočního speciálu „udělej si sám“ neboli „do it yourself“ dárků, jen musíte nakopnout kreativního ducha a pustit se do toho třeba při sledování vánočních pohádek.

Už se nám to blíží, týden uteče jako voda a starosti s kaprem, salátem a malým chlupatým raubířem visícím na vánočním stromečku jsou tady. Těšíte se? Už cítíte tu vůni spáleného cukroví, rybí kůstku uvízlou v krku a slzy dojetí při rozbalování třetího páru ponožek? Skvělé, určitě vás ale potěší nefalšovaná radost mazlíčka, pro kterého jste dáreček vlastnoručně vyrobili, je k užitku a kočičák si s ním bude hrát do vyčerpání těla.

Tak se jdeme vyšantit, tedy vyfintit

Tímto dárečkem tak trochu ošálíme kočičí smysly. Pokud není váš miláček zrovna trhač a ničitel, použijte běžné polystyrenové kuličky. Neobejdeme se bez lepicí pistole, nějaké té kvalitnější tvrdší vlny a (moudří už vědí) šanty kočičí! Postup je následující: Na kuličky naneseme lepidlo pomocí lepicí pistole a vyválíme v nádobce s šantou tak, dokud nejsou celé krásně pokryty. Ještě nekončíme, teď přichází na řadu vlna. Opět ozdobíme kuličky i s šantou lepidlem, a pevně, nejpevněji jak to půjde, omotáváním lepíme k povrchu kuliček vlnu kolem dokola. Vznikne nám takové pevné, nepřemožitelné „klubíčko vlny“ které se kutálí a k tomu neodolatelně voní! Navíc si kočička najde dáreček pod stromečkem i po čichu. Ale neotálejme, přejděme rovnou k další vánoční vychytávce …

Dárečky v dárku

Zní to komplikovaně, opak je pravdou. Své šelmičky známe a víme, co je baví a zajímá. Ačkoli chceme, aby o Vánocích byly mírumilovné a hřejivé, nemůžeme jim přeci upírat lovecké pudy. Nehledě na to, že pak možná konečně nechají na pokoji naši pracně vytvořenou výzdobu. Zaměstná je to na dost dlouhou dobu, vše závisí jen a jen na šikovnosti právě vašeho drobečka. A protentokrát je tento nápad realizovatelný i pro méně zdatné kreativce. S chutí do toho…. no jak se to říká.

A to je jako všechno?

Čím jednodušší, tím lépe realizovatelné. Proto na výrobu tohoto dárečku potřebujeme pouze plastovou nádobu s uzávěrem (třeba tu, do které dáváte dětem svačiny). Dále sklenici o menším průměru, fixu a ostrý, špičatý nožík (popřípadě kvalitní nůžky na manikúru). A ta nejhůře získatelná část vašeho dárku, pár oblíbených hraček mazlíčka. Můžete samozřejmě použít i šantí (nebo šantové?) kuličky z příspěvku výše, nejlépe je ale nakombinujte s těmi staršího data, aby měla kočička chuť je dostat zpátky. Další možností je užití pamlsků, to je ovšem omezeno datem spotřeby a dost to svému drahouškovi usnadníte.

Začneme …

Čím začneme? Začneme tím, že si na uzávěr naší plastové nádobky fixou obkreslíme dva kruhy. Jako předloha nám poslouží zmiňovaná sklenice. Pokud máme obkresleno, chopíme se nože či nůžek a výkřiky bolesti mohou začít. Ale to ne, věřím ve vaši šikovnost, prostě jen kruhy do víka vyřežte. Samozřejmě si musíte dát pozor na hrany, aby nebyly ostré či přerušované a kočičím tlapičkám neublížily. No a obávám se, že to je vše. Dovnitř do plastové nádobky už jen vsypejte mňaminky či zmiňované hračky a pečlivě víkem s děrami uzavřete. Pak povinně pozorovat, jak si mazlíček s vytahováním svých milovaných hraček či výborných laskomin poradí.

A to je konec, přátelé. Hodně štěstí i šikovnosti!

#kočka #kočičídárky #radost #diy #vánoce #vánočnídárky #dárky

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví