CATIO MAGAZÍN

DIY vánoční dárky pro chlupáčky, 1.díl

Jako každým rokem, i letos již započala šílená honička po dárcích. Většina firem hlásí předvánoční výprodej a lidé se ženou a utrácí a utrácí. Nebo to nechávají na poslední chvíli, den vánoc a velký výběr na benzínové pumpě. Co takhle zapojit ruce a úsilí a darovat něco od srdce? A naši nejchlupatější (tedy nejbližší) kamarádi na čtyřech pacičkách také zaslouží dárek na ty krásné rodinné svátky. Jejich radost a nadšení je téměř bezvýhradná. Podíváme se na několik tipů, jak zpříjemnit chlupáčkům vánoce a vlastnoručně jim pak něco vyrobíme. Tak vzhůru do toho!

Kočičí stan

Všichni víme, jak kočičky zbožňují pohodlí a své soukromí. Jaká je pro ně slast městnat se do malých prostorů a procházet těmi nejužšími otvůrky. Jsou to zkrátka potvůrky. Takže šupem do šatníku, vyřadit nějaké tričko velikosti M, barevně ladící do interiéru. Bereme rovnou i s ramínkem (pokud je z takového toho kovového drátku) a nesmíme zapomenout na čtverec z kartonu, lepicí pásku a zavírací špendlíky. Poslední pomůckou jsou kleště, nebo nůžky.

Připraveni?

Přípravy končí, jedeme naostro. Ustřihneme zahnuté konce ramínek a zbylé dlouhé dráty roztáhneme. Natvarujeme do krásných, souměrných oblouků. Ty budou tvořit kostru našeho stanu, tudíž oba dráty překřížíme a nahoře v bodu překřížení slepíme pevně k sobě lepicí páskou. Tuto konstrukci přiložíme na karton, který bude tvořit dno našeho stanu. Zároveň pomocí drátů vytvoříme v rozích kartonu dírky. Dírky se snažíme umístit alespoň 1,5 cm od okrajů. Konstrukci protlačíme na druhou stranu kartonu a zhruba 3 cm pod kartonem dráty zahneme a zalepíme nejlépe izolační lepicí páskou. V tuto chvíli již máme celou konstrukci a záleží jen na nás, jak je rovnoměrná a stabilní. Není problém ji za pomocí kleští trochu opravit či vyrovnat.

Oblékáme!

Celou konstrukci zasuneme dovnitř trika tak, aby díra na hlavu byla umístěna na jedné boční straně. Pokud máme zasunuto, napneme triko tak, aby byl otvor „na hlavu“ co nejpružnější a nejnapnutější. Otvor na opačné straně (kudy jsme konstrukci zasouvali) pak zaděláme, přehneme triko směrem dolů ke kartonu a bezpečně zašpendlíme. To samé uděláme i s otvory na rukávy. Zbývá jen vystlat vnitřek čímkoli, co nás napadne a co miláček ocení. Tadá!

#pelíšek #výroba #kočky #stan #kočičíúkryt #diy #vánoce #vánočnídárky #dárky

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví