top of page

CATIO MAGAZÍN

Děláte pro svoji kočku maximum?

Aktualizováno: 12. 12. 2020


Nestačí mi tvůj polštářek...

Není to tak dávno, co jste zatoužili po novém zvířecím kamarádovi a donesli si domů kočku. Ještě navzájem objevujete skryté vady toho druhého. Svoji kočku bezesporu milujete, ale jste si jistí, že má vše, co potřebuje?

Místo pro hru

Nepočítejte s tím, že se kočka zabaví sama. Tedy, pokud nechcete mít velké škody na vybavení bytu. Kočce je vhodné upravit společný prostor tak, aby byla spokojená, našla místo pro spánek (chladnější a tišší), stejně jako místo pro aktivní odpočinek (hra, škrabání, skákání). Nemůžete počítat s tím, že ji uspokojí sisalem obalené prkénko. Chce to větší důmyslnost. Rozmístěte po byte škrabadla, zavěste na strop větve, prkénka, přivrtejte do zdi kočičí prolézačky. Nebo si udělá hřiště z vaší linky a vy tak u vaření budete vybírat z hrnce jeden chloupek za druhým.

Toaleta

Pokud nezajistíte kočce dobrou toaletu, její názor na tuto místnost poznáte obratem. S naštvaným chlupáčem není dohoda. A vy tak za svoji lehkomyslnost zaplatíte počuranými polštářky, matrací nebo hračkami v dětské ohrádce. Bohužel nelze říci předem, jaký typ toalety se zrovna vaší kočce zalíbí. Některá má ráda otevřenou, jiné nevadí padací dvířka, další preferuje čerstvý vzduch. Dobré ohlasy zatím mají toalety “hop in”, které umožní kočce horní vstup a zabrání pozdějšímu vypadávání kamínků z pacek.

Pravidelné návštěvy veteriny

Bez pravidelného odčervování, očkování se vaše kočka neobejde. Kočky, které se volně pohybují venku jsou v ohrožení nemocemi nebo úrazy více. Vyplatí se sledovat změny chování, neobvyklé výkyvy nálad a kvalitu kožíšku. Základem je tedy nákup dobré přepravky, která bude pohodlná pro vás na nošení a kočce na cestu. Ideálně s pevným dnem, pokud by se kočka na veterině trochu více vyděsila a vy jste museli likvidovat mokrou pohromu. Některé kočky jízdu v přepravce snáší lépe, jiné hůře. Často nejtěžší částí návštěvy je nalákání kočky do přepravky. Pokud máte kočku krátce, připravte si také stavební rukavice.

Zábava až na prvním místě

Ikdyž se vám může zdát, že kočka je tvor spavý, pravdou je, že vaše kočka jen důsledně střídá bdělost a odpočinek. A na vás je, abyste svoji kočku zabavili, protože unuděná čičina může zlobit, projevovat vztek, zlobit. Myslíte, že je nutné kupovat drahé hračky nebo fontánky?

Více o hygieně u koček najdete zde. Jak řešit zdravé stravování zde.

Comentarios


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page