CATIO MAGAZÍN

Co radí šéfkuchařka pro mazlíčky?

Aktualizováno: 12. 12. 2020


Ale tak jo, ještě bych si něco na chuť dal.

Možná vás zklameme, ale to, že vyklopíte kočičí maso z konzervy nebo nasypete plnou misku granulí neznamená, že jste šéfkuchař. Můžete se jím ale stát. A co byste měli do začátku vědět?

Každý, kdo se chystá pořídit si kočku, se musí nejdříve informovat, co vlastně kočka může a nemůže jíst. Předpokládáme, že to jste udělali. Na konci článku pro vás máme jen pár praktických tipů, na které nezapomínat. Takže, chcete se posunout na jiný level a začít vašim miláčkům vařit? Směle do toho!

Inspirací vám může být třeba Markéta Táborská, která o kočičí a psí stravě promluvila na Radiožurnálu. ,,Kočky jsou báječná stvoření, která obohatí lecjakou domácnost,” uvedla hned v úvodu rozhovoru. 

Kočka člověkem

Společně s moderátorkou Patricií Strouhalovou narazily na téma humanizace koček. Jedná se o polidšťování a prolínání lidské výživy s kočičí. Ovšem nejen výživy. Svým chlupáčům stále častěji poskytujeme stejné služby jako lidem. I ve zvířecí stravě najdeme bio, bezlepkové nebo farmářské potraviny.

,,Pro zvíře není ideální, aby se živočišné složky v jídle nahrazovaly rostlinnými. Cokoli se podcení, je to jedině na škodu. Velmi důležité je nezapomínat na to, že kočky nemají žízeň. Takže pokud jsou špatně krmeny, může u nich dojít k dehydrataci,” uvedla Markéta Táborská. 

V rozhovoru byly několikrát zmíněny kočky žijící na vesnicích. Už od nepaměti jsou zvyklé jíst stejnou stravu, jakou si vaří lidé, kosti z polévky nebo zbytky večeře. Podle Markéty Táborské mají kočky, ale i psi žijící na venkově, jiný genofond, proto to jejich zažívání nijak nevadí. Čistokrevným kočkám ale může tato strava velmi ublížit. 

Podle ,,zvířecí šéfkuchařky” je důležité nedělat z pamlsků standard. Tedy pamlsek je opravdu jen odměna. ,,Pamlsek se nesmí stát běžnou denní stravou,” říká. ,,Pokud ráno začínáte plátkem šunky, abyste udělali mazlíčkovi lepší den, je to přímá cesta ke zdravotním problémům. Šunka, kterou máme doma, obsahuje velké množství soli,“ varuje Táborská.

Pár malých tipů od Catia:

Konzerva v pokojové teplotě

Maso z konzervy nedávejte do misky studené, právě vytažené z ledničky. Mělo by mít pokojovou teplotu.

Pozor na překrmování

Můžete zkombinovat granule s konzervami, tedy vlhké se suchým. Ale nepřekrmujte, nedávejte plnou dávku obojího.

Místo misky talířek

Pokud kočka jí z misky s vysokými okraji, odírá si o ně fousky. Raději nakupte talířky nebo misky s nízkými okraji. O nemoci fousků jsme napsali článek

#granule #jídelníčekkočky #vyváženástrava #krmení #konzervy #šéfkuchařka #jídlo

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví