top of page

CATIO MAGAZÍN

Co na Vás prozradí Vaše kočka?

Váš pracovní stůl o Vás vypoví, jak pořádkumilovný a organizovaný člověk jste. Váš výběr auta i oblíbený způsob přípravy kávy zase požalují dobré i špatné povahové vlastnosti. Proč Vám to ale povídáme? Protože existuje i kočičí paralela – plemeno nebo barva, které si vyberete, o Vás hodně nejen napoví, ale prozradí. A přesně o tom je náš dnešní článek. Jste zvědaví? Výborně, kočku na klín, odvahu (dozvědět se pravdu) do hrsti a vzhůru do čtení.

Začneme barvami. Nemusíte se bát, s rozdíly levandulové a lila Vás trápit nebudeme, postačí znalost těch pár základních.

Černá kočka

Čekali byste nějaký vrozený masochismus a přivození si věčné smůly? Ba právě naopak. Pokud vlastníte kočku v barvách noci, odkazuje na Vašeho svobodného ducha. (Dříve se tou říkalo čarodejnice). Hahaha, neberte nás vážně. Spolubydlet s černou kočkou je záslužný čin, spousta lidí se bojí vzít si ji domů právě pro špatnou pověst a nelichotivé legendy. Kdybyste neprojevili odvahu Vy, dost možná by tmavý miláček strávil v útulku či na ulici ještě pěkně dlouho.

Bílá kočka

Rebelové sáhnou po bílé. Je to přesně tak. Nespletli jsme se. Žádná mourovatá, pruhovaná nebo vícebarevná, kočka – albín je pro nekonformní lidi to pravé.

Ještě dodáme, že pořizovat bílou kočku s sebou nese fakt, že běláček bude pravděpodobně hluchý. Nulový pigment na kožichu odkazuje na genetickou, vývojovou vadu. Pokud má obě oči modré, věc je téměř jasná, pokud oči hrají dvěma barvami – jedno modrou a jedno žluté, máte alespoň naději.

Zrzavá kočka

Případně oranžová, říkejte tomu, jak chcete. Prostě myslíme některou z příbuzných Garfielda. Pokud Váš výběr padl na šelmu v barvě rezavé jako ve vodě zapomenutý hřebík, jste tak trochu teatrální, rádi věci děláte ve velkém a okázale. Vztahy máte italské a i celý svůj život prožíváte bouřlivě.

Ještě si troufneme doplnit, že pokud máte zrzavou kočku samičku, možná jste tak trochu sněhová vločka. Jen pouhých dvacet procent celé zrzavé kočičí populace tvoří ženy a to když si spočítáte s ohledem na všechny kočky, najít nějakou takovou je opravdu rarita. Natož ji mít za parťáka!

Barvy bychom měli, ale co plemena? Samozřejmě, dovolíme si tak trochu generalizovat,

Ragdoll

Milovníci a majitelé, pozor, výběr kočky na Vás žaluje, že se do společnosti moc nehrnete. Spíše zrelaxujete sami se sebou a v klidu, s filmem, knížkou, u telky nebo u pečení, je to jedno. Zároveň ale, a trochu paradoxně, společnost vyhledává Vás. Na druhé působíte dojmem, že víte, co děláte, a rádi si přijdou pro dobrou radu.

Norská lesní kočka

Je pro Vás severským druh tím pravým? Pak se nedivte, že najdeme paralelu mezi jejím a Vaším životem. Než zdomácněla, v přírodě to neměla lehké … denně běhala v náročném terénu a šplhala do výšin. Aby přežila, musela se pěkně snažit (ohánět) a dostat ze sebe maximum. A podobně to máte i Vy. Když cíl a plán, tak pořádný, nedržíte se při zemi. Stejně to máte s ostatními, čekáte od nich velké výkony a perfektní provedení. Opatrně s tím, nezapomínejte, že někteří lidé jsou prostě člověčí /liné plemeno/. Kde si ustelou, tam je za půl dne najdete a život si užívají svým líným způsobem.

Mainská mývalí kočka

Od rána do večera se nezastavíte, když ostatní už nemůžou popadnout dech, vy jste se teprve rozehřáli? A ještě k tomu je Vaším nejoblíbenějším plemenem právě ta mainská? To nebude náhoda.

Výběr podporuje Vaši aktivní a sportovně založenou duši. A možná, ruku na srdce, rádi velké výsledky patřičně ukážete svému okolí. Ale kdo by se divil, když si je vybojujete, buďte na ně hrdí.

Birmy

No ano, posvátné Birmy. Jistě by je do chrámů neumístili, kdyby si nebyli jisti jejich důstojnou a vřelou povahou, nemyslíte? Co ale oblíbenost asijského plemene poví o Vás? Do velkých výkonů se nehrnete, více než přízemní funkčnost Vás zajímá estetika věci. Ani bychom se moc nedivili, jestli pracujete v uměleckých oborech! Temperament máte umírněný, ovšem ke každému, kdo si k Vám jednou našel cestu vřelý a laskavý.

Bengálské kočky

Milovníci bengálských, teď uslyšíte pochvalná slova na svou adresu. Nespokojíte se s průměrem, to, co žádáte je vždy výjmečné, ale Vy umíte najít způsob, jak trofeje dosáhnout. Cizí Vám není ani pořádná fyzická výzva – tak, jak kočka s radostí zdolá náročné šplhadlo kvůli odměně, Vy se se stejnou vervou potýkáte se životem. A to je obdivuhodný výsledek.

Nenašli jste ani barvu své kočky, ani její plemeno? Nezoufejte, na závěr máme ještě shrnutí, co obecně náklonost ke kočkám znamená. Tak trochu, my milovníci koček, máme tendenci být uzavřenější a chránit své soukromí. Organizovanost nemusí být naší silnou stránkou, občas se objeví i trocha nervozity a podrážděnosti, ale vyvažujeme to uměleckou stránkou se smyslem pro estetiku. Inteligence doplňuje náš povahový výčet, spolu s akademickým zájmem a zvídavostí o své okolí.

Také si, na rozdíl od majitelů psího plemene, máme tendenci vybírat spíše své kočičí dvojče. Tvora, o kterém máme pocit, že nás přesně kopíruje a na vlastní kůži prožívá totéž, co my. U psů lidé vyhledávají spíše zpětnou vazbu, že jim mazlíček zafunguje jako zrcadlo. (Zdrojem je výzkum Goslinga a jeho týmu, zařazený dle Eyessenekovy Velké Pětky).

No ano, přiznáváme se bez mučení. V dnešním článku jsme si dovolili trošku generalizovat, zjednodušovat a vyřknout rychlé závěry. Nemějte nám to za zlé a prozraďte, trefili jsme se s typologií, nebo jsme vedle jak ta jedle?

Nebo jste našli někdy Vy samy podobu, povahovou, nebo klidně vzhledovou!, mezi sebou a svým mazlíčkem. Pochlubte se svými zkušenostmi a příběhy v komentářích, budeme se těšit!

Comments


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page