top of page

CATIO MAGAZÍN

Co byste měli vědět o krevním tlaku své kočičky?


Kontrola našeho krevního tlaku je většinou rutina spojená s běžnou lékařkou prohlídkou. U kočiček tomu tak ale není. Vysoký nebo naopak nízký krevní tlak může být projevem zdravotního problému, na který je potřeba se zaměřit. Co jednotlivé parametry říkají o zdravotním stavu našeho chlupatého miláčka se dozvíte v následujících řádcích.

 

Běžný tlak našeho mazlíčka by se měl pohybovat mezi 120 až 130, vlivem stresu z veterinárního vyšetření je ale v pořádku rozmezí až do 160. Pokud je však mimo tuto hranici, signalizuje to problém.

Vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak mívají zejména starší kočičky, které mají jiný zdravotní problém. V tomto případě jde většinou s vysokým tlakem ruku v ruce (nebo packu v pacce?) selhávání ledvin či ztráta zraku.

Nízký krevní tlak

Nízký krevní tlak je u kočiček méně běžný. Objevuje se zejména při zranění a následné ztrátě krve.


Co v obou případech podniknout?

Abychom byli schopni kočičce naměřit skutečnou hodnotu krevního tlaku, je lepší to dělat bez stresu v domácím prostředí. Tlakoměr se dá koupit online a nejlépe uděláte, když ho umístíte na ocas své chlupatice.

Symptomy špatného tlaku

Pokud si tlakoměr pořizovat nechcete, nevadí. Bedlivé oko každého majitele i bez něj vypozoruje, že je něco v nepořádku. Symptomy značící, že je něco zle, jsou zvýšená žízeň a močení, letargie, slabost či problémy se zrakem. Pokud máte podezření, že se vaší kočičce nedaří dobře, určitě nic nezkazíte návštěvou své veteriny.

Comments


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page