top of page

CATIO MAGAZÍN

6 tipů na vánoční dárky pro kočky

Je konec listopadu a většina z nás už plánuje vánoční dárky. Vaši čtyřnozí chlupáči budou asi jedním z dárečků pod stromečkem, i oni si ale zaslouží něco speciálního. Ačkoli celé svátky samozřejmě přejdou s pověstnou kočičí apatičností a noblesou. Co jim tedy udělá největší radost?

Naše tipy opravdové milovníky chlupatých princátek a princezen nepřekvapí. Kočky nejsou materiálně založeny a Vánoce pro ně, logicky, neznamenají kupu darů. Upřímně, Vánoce pro ně asi neznamenají vůbec nic. I tak ale můžete ocenit jejich bezbřehou oddanost a neuvěřitelnou lásku.

Chovejte se podle kočičích pravidel

Mazlete chlupáčka jen tehdy, když chce. Občas máme tendenci je zbožňovat až tak, že to překračuje jejich hranice a únosnou mez. Počkejte, až kočička přijde sama a přilehne si pod deku nebo k hořícímu krbu. Pak ji můžete hladit a drbat a uvidíte, že bude nejšťastnější na kočičím světě.

Zapomeňte na vánoční úklid a vzdejte se představy dokonale nazdobeného bytu. A pokud si neumíte svátky bez oné dokonalosti představit, řiďte se podle dokonalosti kočičí! Jeden zelený řetěz může malinko spadnout, protože mazlíček se na něj zkoušel pověsit. Ozdoba nebo koule ze stromku může přece ležet v květináči, originalitě se meze nekladou. A kočičích chlupů na huňatém koberci před krbem si ani nikdo nevšimne, hlavně že se má panovník domu kde vyhřívat.

Věnujte kočkám čas, ne drahé hračky nebo pamlsky.

Souhlasíte, že největším vánočním dárečkem jsou spokojení a šťastní mazlíčci?


Odpočívejte, méně pracujte a volný čas věnujte hře. Samozřejmě hře s malým chlupáčem. Vyzkoušejte míčky, myšky, peříčka… aspoň budete vědět, co zrovna váš prcek pod stromečkem ocení. Ale opět, jen podle kočičích pravidel. Jistojistě poznáte, kdy už ho opravdu obtěžujete a rušíte od rozjímání a meditování… třeba zrovna na huňatém koberci u krbu.

Hra na slepou bábu

Každá kočka si ráda hraje s něčím jiným, proto jedině její páníček nejlíp ví, co jí pod stromeček nadělit. Ne vždy má ale na hraní s mazlíčkem dost času. Zkuste proto na Vánoce pořídit interaktivní hračku. Na trhu je k dostání nespočet pohyblivých míčků nebo myšek. Většinou fungují na principu dvou pohyblivých talířů, díky nim se kočička chytáním peříčka nebo balonků zabaví na celé hodiny.

V minulém článku jsme se vám snažili přiblížit kočičí nadváhu. Proto pokud jako vánoční dárečky zvolíte oblíbené pamlsky, ani během svátků nepovolte a udržujte mazlíčka stále v kondici a s pamlsky šetřete. Zkuste je využít třeba jako odměnu při zkoušení nové hračky!

Vánoce pro útulky

Ne každý malý chlupáček má takové štěstí, že žije s milující rodinou. Útulky jsou plné nejen koček, ale i pejsků. Jestli to neděláte po celý rok, zkuste alespoň na Vánoce přinést radost těm, kteří vyrůstají s dalšími nechtěnými kamarády. Pytel granulí, pamlsky a hračky ocení i nezbedové v útulcích a vy tak budete mít pod stromečkem ten nejcennější dárek. Radost z dobrého skutku.

Tak přejeme krásný začátek adventu a zůstaňte na drátě, chystáme pro vás vánoční příběh!

Comments


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page