top of page

CATIO MAGAZÍN

4 tipy, jak udržet kočku ve formě

Aktualizováno: 14. 12. 2020


Ve dvou se i cvičení lépe táhne...

Dnes pro vás máme rychločlánek třeba do tramvaje nebo na obědovou pauzu. Jak udržet kočku zdravou a šťastnou? Není to žádná věda, realizace těchto čtyř jednoduchých tipů vám zabere pár minut.

Více než polovina amerických koček žijících pouze uvnitř domu nebo bytu je obézní. Teď vám ale poradíme, jak obezitě předejít a vyhnout se diabetu nebo vysokému tlaku. (Ano, i kočky tyto nemoci tíží.)

Král pralesní tělocvičny

Skákání ze škrabadla na škrabadlo a překonávání překážek jsou skvělými způsoby, jak se vaše kočka protáhne a spálí nějaké kalorie. Nejste-li zapřísáhlý perfekcionista a fanoušek dokonalého interier designu, navrtejte na stěny poličky nebo odstraňte záclony. Tak bude mít kočka volný parapet a další místo k tréninku. Instalujte i škrabadlo, díky němu si kočka protáhne záda a zesílí tlapky.

Parťáci i ve sportu

Vyhecujte kočku každý den alespoň k dvaceti minutám aktivní hry. Tahejte kolem ní hračku, kutálejte víčko od mléka a zahrajte si na honěnou. Zvažte i adopci kočičky z útulku, tak vytvoříte dalšího chlupatého parťáka a kočka bude aktivní, i když nebudete doma!

I venku je co dělat

Trénujte svoji kočku na vodítku, kupte jí postroj a vyražte do divočiny! I o tom jsme psali, inspirujte se! Tak se bude hýbat a spalovat, zároveň bude v bezpečí před auty nebo jinými zvířaty.

Využijte kočičí soutěživosti

Konkurenční boj se týká i čtyřnohých chlupáčů. Posuňte se s hračkami na jiný level a nakupte obruče, tunely a rampy. I když nebudete mít vysoké ambice a nebudete veřejně soutěžit, kočka bude ráda soutěžit právě s vámi a překonávat nové překážky.

Máte i vy nějaký tip, jak se vaší kočce postarat o zdravý životní styl?

Comments


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page