top of page

CATIO MAGAZÍN

3 vánoční filmy s kočkou v hlavní roli

Snažíte se doma navodit vánoční atmosféru, chystáte se na první adventní neděli, a nestačí vám pohled na bláznivého chlupáče honícího koule připravené na věnec? Podívejte se na vánoční filmy, ve kterých jsou právě kočky hlavními hrdiny. A vánoční nálada přijde sama.

Naši malí chlupatí dárečci nemají o Vánocích na práci jen ničení kulatých ozdob, pojídání smrkových bodliček a šplhání na vánoční řetězy. Svým páníčkům přinášejí hlavně uklidnění a bezmeznou lásku. Co je víc uklidňující, než spinkající kotě v hromadě balících papírů? Proto vám přinášíme trochu netradiční filmy, ve kterých kočky plní právě tuto funkci.

Vánoce naruby

Film je vlastně klasickou vzpourou proti vánočnímu stresu. Manželé Luther a Nora Krankovi se poté, co jejich dcera Blair opustí rodinné hnízdo, rozhodnou bojkotovat Vánoce a raději si užít jeden druhého v teplých krajích. Blair se ale neočekávaně vrátí a celá ulice Krankovým pomůže uspořádat nezapomenutelnou vánoční party.

A kde je ta kočka, ptáte se? Sousedé Krankových, starší roztomilý pár, mají doma milovanou perskou kočičku jménem Muffles. Luther si s ní nemůže přijít na jméno, naši chlupatí princové skvěle vycítí, komu se mohou otřít o nohu a od koho se držet dál. Na konci filmu ale Muffles představuje právě ono uklidnění a smíření, které nám nejen kočičí mazlíčci přináší každý den. Nakonec i on pozná Lutherovu vnitřní dobrotu.


Shrekoleda

Kocour v botách provázel dětstvím asi skoro každého. Pohádky o Shrekovi mu ale daly zcela jiný rozměr inteligentního a štramáckého kočičího gentlemana, který se ale občas neubrání vykašlávání chlupů nebo nediskrétní hygieně. Což jsou věci, které od našich malých čtyřnohých panovníků snášíme každý den.

Vznešený zrzek samozřejmě nepokazí žádnou zábavu, zároveň si ale užívá pozornost dětí. A to přesně v té míře, která je mu příjemná. Tvůrci zachovali ten čistý a neodolatelný charakter koček, díky němuž vám vždy dají najevo, kdy už je mazlením a pusinkováním opravdu obtěžujete a kdy stojí jen o klidné drbání pod krkem. Podívejte se sami!


Kocour Bob

V tomto případě nejde o vánoční film, ovšem ke svátečnímu ležení na pohovce v záři světýlek a svíček a s chlupatým prckem u nohou se výborně hodí. Jde o dojemné drama, ve kterém ale kočka hraje opět tu roli smiřitele a zachránce lidského života a zdravé mysli.

Pouliční umělec a bývalý narkoman James se snaží dostat z úplného dna, najde si sociální byt a jeho denním chlebem je hraní na kytaru v centru Londýna.

Jednoho dne ho navštíví rezavý hladovec s hlubokýma očima. A zde začíná příběh, který dokazuje, jak může jeden malý tvoreček změnit člověku život. Kocour Bob se stane Jamesovým nejlepším přítelem, pomocníkem s překonáváním drogové závislosti a nepostradatelnou druhou polovičkou během pouličních vystoupení. Typický příklad zvířecí oddanosti a emocionality.


Doufáme, že díky našim tipům se nejen naladíte na advent, ale opět se vnitřně vrátíte k podstatě Vánoc a uvědomíte si, jaké chlupaté štěstí právě leží zavaleno balícím papírem s červenou mašličkou kolem krku.

A jaké jsou vaše oblíbené kočičí vánoční filmy? Podělte se s námi v komentářích…

Comments


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CATIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 09:00 - 18:00
SO-NE: 10:00 - 14:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CATIO

Kočičí poradna

Vše o plemeni

Tipy od catio

Kočka a já

Zdraví

bottom of page