Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Ze světa kočičích záhad

Photo by Anton Darius | Sollers on Unsplash

Kočky pro nás jsou dobrý přítel a parťák, na tom se všichni shodneme. Už jistě víte, kterou misku má Váš mazlíček nejradši, jak ho podrbat k naprosté spokojenosti a co má rád k snídani. Jsou ale i jistá tajemství, která kočky pořád skrývají.
Zvědaví? Výborně! Pusťte se s námi do prvního dílu odhalování záhad kočičího světa.

Originální otisk

Otisky prstů jako originální záležitost jedince, to jistě znáte z kriminálek a detektivních pořadů. Hlavní pátrač sejme otisky a pachatel je jedna dvě dopaden.
Víte ale, že něco podobného existuje i u koček? Ne, na packy se jim ale nedívejte, originální vzorek hledejte na nose.  Čumáček kočky skrývá jedinečný, unikátní vzorek, který už neexistuje jinde na světe.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Nastražit uši

O kočičí neverbální řeči jsme tu již článek měli, pokud jste ho četli, víte, že kočička může komunikovat i těmito chlupatými signalizátory na hlavě. Jenže stříhat ušima, ohýbat je a natáčet, jak si majitelka smyslí, to není jen tak. Proto jsou kočkovité šelmy vybaveny více než dvaceti svaly, které jim k pohybu uší slouží. Tak až na Vás Vaše kočka zagestikuluje ušima, myslete na to, kolik svalů, svalečků a vazů si s tím dalo práci!

Spánek je nejlepší přítel kočky

Znáte rčení utahaný jak kotě? Tak to Vám prozradíme, že i tato hláška má oprávněný důvod vzniku, že se zakládá na reálném faktu. Kočky obecně jsou totiž schopny prospat až 70 % života. Až se Vám někdy v neděli nebude chtít vylézt z postele a jen si tak celé dopoledne budete lenošit, nemějte výčitky. Pořád tu je nějaký tvor, který leží a spí více než Vy!

Račte vstoupit, paní kočko

Přemýšlíte občas, kdo vymyslel kočičí dvířka? Že to byl jistě chytrý člověk? No to si piště! Tento vynález se připisuje známému vynálezci … jablko, gravitace … no, ano, Newton! Jeho kočičí společník mu údajně neustálým otevíráním dveří narušoval experimenty se světlem. Tak se vědec zamyslel a na svět přišla kočičí dvířka.

Na straně záleží

Víte, že většina dospělých koček upřednostňuje jednu packu, podobně jako je to u lidí s rukama. Někteří jsou praváci, někteří leváci a kočky jakbysmet. U nich se ale výběr packy většinou řídí dle pohlaví; kočičí dámy upřednostňují pravou, zatímco kočičí pánové levou.
Tak až Vás bude Vaše kočka třeba po ránu nevybíravě šťouchat do obličeje, ať už vstáváte, mrkněte, kterou packou to dělá a ověřte si, jestli u Vašeho mazlíčka toto pravidlo funguje.

Zlato z olympiády zaručeno

Divíte se občas, jak rychle se za Vaší kočkou zapráší, když zmíníte třeba koupel, nebo medicínu? Užijte si takový okamžik, máte totiž možnost sledovat rekordní rychlost. Průměrná kočka dokáže běžet rychleji než Usain Bolt. Tak až Jamajce vypadne někdo z týmu, třeba oblečou do svých barev některého kočičáka a my u televizních obrazovek budeme mít příležitost vítězství sledovat.

Překvapily Vás některé fakty? Podělte se s námi o Vaše pocity na facebooku, budeme se těšit. Vy se na oplátku můžete těšit na další díl Ze světa kočičích záhad, který je blíž, než bys klubíčkem dohodil.

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Renáta Hrabáková

Renáta Hrabáková

Počet příspěvků: 22

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat