Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Zajímavosti z kočičí historie

Náš svět se dělí na dva tábory – jeden kočičky miluje, druhý je nemůže ani vystát. Pokud čtete tyto řádky, pravděpodobně patříte mezi první skupinu. A my vám k tomu gratulujeme! Pro prohloubení vašich znalostí o těchto malých tygřících jsme pro vás připravili menší seznam zajímavostí, o kterých jste možná neměli ani tušení!

Mnoho z nás se domnívá, že nejstarší kulturou, která opěvovala kočičky jako nejlepší zvířecí mazlíčky, je ta egyptská. Zřejmě budete překvapeni, když vám řekneme, že tomu tak není. Francouzští archeologové totiž objevili na území dnešního Kypru kočičí hrob, který je starý zhruba 9 500 let. 

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak a proč byla vlastně vyvinuta kočičí dvířka? Podle historiků za to může sám velký Issac Newton! Když pracoval na svých studiích a experimentech na univerzitě Cambridge, neustále ho rušily jeho vlastní kočičky, které chtěly pořád pouštět ven a dovnitř (haha, kdo z nás to nezná, že?!). Proto se domluvil s místním tesařem, který do dveří vyřezal otvor. Tím pak mohly Newtonovy kočičky vesele chodit ven i dovnitř, aniž by geniálního fyzika rušily od jeho práce.

Kočičí manie se nevyhnula ani americkým prezidentům. Například po boku Abrahama Lincolna úřadovali jeho čtyři chlupáči. Kočička Billa Clintona byla zas tolik oblíbená, že dostávala více korespondence než její slavný páníček.

Starověcí Egypťané si na počest své zesnulé kočičky oholili obočí. Toto období se datuje zhruba do doby 440 let před naším letopočtem. 

I pro starověké Římany byly kočičky symbolem “něčeho lepšího”. Uctívali je frází “libertas sine labore”, tedy “svoboda bez tvrdé práce”.

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Hana Moualla

Ráda objevuji nová místa a nové knihy. Pečuji o dvě děti a čtyři mazlíčky (dvě kočičky, dvě jezevčí holky). A píšu si deníky, ideálně s dobrou kávou.

Hana Moualla

Ráda objevuji nová místa a nové knihy. Pečuji o dvě děti a čtyři mazlíčky (dvě kočičky, dvě jezevčí holky). A píšu si deníky, ideálně s dobrou kávou.

Počet příspěvků: 103

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat