Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Zajímavé kočičí podcasty

LwcyD, Pixabay.com

Už víte, co si tento týden poslechnete u žehlení nebo škrabání bříška vaší kočky?

Když v roce 2004 vznikal úplně první podcast pod taktovkou Thomase Curryho, nemohl nikdo vědět, že se tato zvuková forma sdílení informací stane o 15 let později velice populární a začne konkurovat zvukovým knihám a rozhlasu. V čem spočívá kouzlo podcastů? Podcast má výhodu v tom, že se může u poslechu může člověk věnovat jiné činnosti a pustit si ho kdykoliv chce. Kolik podcastů řeší přímo chov koček?

Kočičí podcasty v ČR

V českém prostředí je podcastů čistě věnovaných zvířatům (mazlíčkům) málo. Dostupné jsou spíše jednotlivé pořady, které se koček týkají. Výjimkou je například Pejskárium. V jejich podcastu s Klárou Nevečeřalovou najdete srovnání  výhod chovu koček a psů, jak pořídit parťáka svému mazlíčkovi nebo nejčastější potíže, které chovatelé koček řeší.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Na rozhlasové stanici Český Rozhlas Plus najdete příspěvek o kočičí komunikaci nebo kdy pořídit kotě do rodiny. Zajímavá je také nahrávka týkající se toho, že kočky také potřebují společnost a bezpečí svého člověka, více zde. Hobby magazín vás zase může seznámit s tím, co znamenají různé druhy vrnění. Společnost Fitmin se v jedné z nahrávek věnuje správné kočičí výživě.

Pokud máte svůj účet u Spotify, můžete si poslechnout, jak se paní Jarmila stará o devadesát koček. Další podcasty můžete hledat přes Audiolibrix.cz, Českýpodcasting.cz nebo Najdipodcast.cz.  

Anglické podcasty o kočkách

Vládnete-li dobrou angličtinou, asi vás potěší, že podcastů budete mít na výběr slušnou zásobu (od dětských až po vědecké). Nás zaujal podcast Science Drops, který v jednom z dílů řeší, jak dobře vidí kočky za tmy nebo podcast Livescience.com a jeho záhadné kočky.

Jako rozcestník chovatelských podcastů můžete použít Pet Life Radio, které vás nasměruje například na zajímavé kočičí podcasty Cattitude. Nás zaujaly díly o tom, jak kočky zvládají prázdniny (epizoda č. 98), jak vybrat plemeno kočky vhodné právě pro vás (epizoda č. 94) nebo epizoda o kočičích podnikatelkách (č. 70).  Jejich podcasty patří dlouhodobě mezi nejoblíbenějších pět i podle portálu Cattime.com (a mnoha jiných).

V USA pravidelně poslouchá podcasty asi 67 milionů posluchačů. My si můžeme přát, že se některého z dalších pořadů chopí Lucie Výborná na Radiožurnálu nebo Terezie Ramba ve svých originálních podcastech a osloví tak chovatele a milovníky koček v ČR.

Foto: LwcyD, Pixabay.com

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Michaela Dočekalová

Podle jejích slov je workoholička nerozlišující práci od radosti, která ujíždí na pozdních snídaních a na crazy domácích mazlíčcích. A jak říká dělat to, co člověka baví, v čem je dobrý a navíc to spojit se zvířaty? To je sen!

Michaela Dočekalová

Podle jejích slov je workoholička nerozlišující práci od radosti, která ujíždí na pozdních snídaních a na crazy domácích mazlíčcích. A jak říká dělat to, co člověka baví, v čem je dobrý a navíc to spojit se zvířaty? To je sen!

Počet příspěvků: 2

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat