Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Zajímá kočky, že odcházíte?

Kočky a odcházení

Cože? To už zase někam jdeš?

Vědci rozporují tvrzení, že kočkám nevadí zůstat delší dobu v bytě nebo domě o samotě. Co ale doopravdy cítí? Osamělost? Zklamání? Vztek?

Podle výzkumu vykazuje jedna z deseti koček symptomy úzkosti, jakmile je nucena zůstat doma o samotě. To je překvapivě velmi podobné ,,psím” statistikám. Separační úzkost byla u psů popsána již mnohokrát a je to zároveň jeden z nejčastějších důvodů, proč lidé vyhledávají pomoc zvířecího psychologa. U koček ale existuje podobných výzkumů jen velmi málo.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Odborníci se zaměřovali na chlupáče žijící doma na pohovce, ale i na věčné tuláky a obyvatele dvorků a zahrad. Hledali sklony k destruktivnímu chování, neustálému mňoukání, močení na místech, která rozhodně nejsou kočičí záchod (ano, všichni to známe), depresím a apatii. Obzvlášť velkou hysterii zažijete ale během odcházení, jakmile berete do ruky klíče nebo se obouváte.

Tak teď už víme, že i ty věčně chladné a arogantní kočičí královny a kocouří princátka mohou být citlivky. A ve většině případů opravdu jsou. Pokud často nebýváte doma, zaměřte se na chování vašeho mazlíčka a ujistěte se, že netrpí separační úzkostí. 

Mají to v sobě už od koťátek

Stejně jako u lidí, pokud v dětství zůstaneme opuštěni, potýkáme se celý život s následky. Když koťátka opustí jejich maminka a neujme se jich ani žádný člověk, budou nejspíš v dospělosti velice fixované na nového majitele a nový domov. Pokud si navíc zvyknou každou volnou chvíli trávit spánkem na vašem klíně a usínat po vašem boku v posteli, nebudou odloučení zvládat vůbec dobře. 

Odcházejte, ale ve skutečnosti zůstávejte

Spojte kabát, klíče a boty s tím, že nikam nejdete. Odneste jednou za den tyto věci do kuchyně nebo ložnice a dělejte, jako že nic. Konec symbolů odcházení! Ze začátku bude kočička ještě při vašem odchodu mňoukat, zoufale mňoukat. Neutěšujte ji. Hračky vyřeší všechno, nachystejte neobvyklé myšky nebo míčky do její oblíbené místnosti. Ale nesmí na ně být zvyklá, pak už ji to nebude zajímat. 

Jak jste se se separační úzkostí vypořádali vy?

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Petra Laníková

Petra Laníková

Počet příspěvků: 61

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat